Закарпаття: На Хустщині опікуються освітою та сільським господарством

На двадцять сьомій сесії Хустської районної ради депутати розглянули низку життєво важливих для подальшого розвитку району питань. Її роботою керував голова райради Іван Мішко.

Закарпаття: На Хустщині опікуються освітою та сільським господарством

Відкриваючи пленарне засідання сесії, Іван Іванович ознайомив депутатів із порядком денним, на який попередньо було внесено більше десятка проектів рішень.

Затвердивши порядок денний, народні обранці заслухали начальника фінансового управління райдержадміністрації Віру Рошко із звітом про виконання районного бюджету за 2008 рік та обговорили зміни у головному фінансовому документі - районному бюджеті на 2009 рік.

На сесії йшлося також про зміни до Комплексних районних Програм: посилення соціального захисту ветеранів та слабозахищених верств населення району на 2009 рік; збереження і використання пам’яток культурної спадщини Хустського району на 2007-2015 роки. Внесено доповнення до раніше прийнятого рішення "Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності на 2009 рік".

Про діяльність постійної комісії з питань управління майном та приватизації інформував присутніх голова депутатської комісії Михайло Попович.

Районні парламентарі заслухали також звіт начальника відділу освіти райдержадміністрації Павла Русина щодо діяльності освітньої галузі Хустщини та про хід виконання районних програм стосовно освіти. Зокрема, він наголосив, що дане питання в районі - одне з найпріоритетніших. За останні роки вдалося здійснити конкретні кроки з модернізації усіх освітянських ланок, починаючи з дошкільної. Наразі, функціонує 45 загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі й одна спецшкола із поглибленим вивченням іноземної мови. Мешканці району, які не мають змоги навчатись у денних загальноосвітніх закладах, або зайняті на виробництві, можуть здобути повну загальну середню освіту при 8-ми ЗОШ І-Ш ст., де відкриті вечірні класи для 456 учнів. В районі діють також - 22 заклади із профільним навчанням на 63 класи, у яких навчаються 1247 учнів.
З метою відзначення обдарованих учнів – переможців олімпіад, конкурсів, змагань, фестивалів щорічно проводиться акція "Гордість і надія".

Забезпечено регулярний підвіз до місця навчання учнів і педагогічних працівників у сільській місцевості. Відрадно, що на сьогодні навчальні заклади Хустщини стовідсотково забезпечені комп’ютерною технікою.
Розширено мережу таборів відпочинку та оздоровчих таборів для учнівської молоді. З цією метою у 2008 році працювали табори при 29 навчальних закладах, де оздоровлено 6735 дітей, або 55,5% від загальної кількості учнів.

У районі запроваджено конкурс "Кращий учитель району". Прийнято його Положення та вже підведені підсумки 1-го етапу. Встановлено 7 іменних премій.

У 10 навчальних закладах створено музеї, які пропагують цінності родинної педагогіки, досвід взаємозв’язку сім’ї і школи.

Далі стосовно ходу виконання Програм агропромислового комплексу в районі інформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Степан Чепис. За його словами, - в районі зареєстровано 62 сільськогосподарські підприємства. У 2008 році сільськогосподарську діяльність здійснювало 39 підприємств, з них - 29 фермерських господарств, 9 сільськогосподарських товариств та один виробничий кооператив. Здебільшого вони займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції та обслуговують населення у проведенні сільськогосподарських робіт. Він також відмітив, що за 2008 рік сільгосппідприємства району були прибутковими.

З метою підтримки та розвитку агропромислового комплексу вже протягом 4-х років діє ряд підтримок та дотацій з бюджетів різних рівнів. У 2008 році використано коштів державного бюджету через рахунки управління агропромислового розвитку в сумі 2046,3 тис. грн. що на 700 тис. грн. більше ніж у 2007 році.
На одній із сесій Хустської райради прийнято рішення щодо фінансування з районного бюджету цільових Програм: збереження та відтворення малочисельних та зникаючих порід тварин (буйволів); розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва; стабілізації та підтримки тваринництва в Хустському районі на 2008-2010 роки. Державні підтримки, які діяли минулого року залишились і у 2009 році. Щоправда суми коштів та порядки їх використання на сьогодні ще відсутні.

Аналізуючи показники виробництва сільськогосподарської продукції за минулий рік, Степан Чепис наголосив, що фінансова підтримка всіх рівнів дає свої певні результати.

Однак багато питань виникає щодо фінансування і реалізації "Програми охорони і підвищення родючості сільськогосподарських угідь на 2005-20915 роки". Зокрема, вона передбачає протиерозійні агротехнічні заходи, створення захисних лісосмуг, внесення органічних та мінеральних добрив, хімічну меліорацію, культуртехнічні роботи тощо.

Не оминули депутати увагою й питання щодо погодження меж зони санітарної охорони водозабірної ділянки Драгівського родовища мінеральних вод.

Надія Сарана, Закарпатська обласна рада
07 травня 2009р.

Теги: Хуст, депутати, районна рада, освіта, сільське господарство

НОВИНИ: Соціо

13:37
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 8
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
» Всі новини