На Закарпатті підбили підсумки Тижня охорони праці

Безпека на робочому місці – основне право людини.

На Закарпатті підбили підсумки Тижня охорони праці

УЖГОРОД.

У рамках Тижня охорони праці, що тривав у Закарпатті, з 22 по 28 квітня, Проведено засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності, на якому підбито підсумки  роботи з забезпечення належного стану охорони праці, промислової безпеки та профілактики виробничого травматизму і професійних захворювань на підприємствах, в установах і організаціях міста у 2008 році.

Протягом 2008-го року рівень загального травматизму на виробництві порівняно з 2007-им знизився з 22 до 18 нещасних випадків. Смертельних випадків, пов’язаних з виробництвом, у місті не зареєстровано. Тенденція до зниження рівня виробничого травматизму зберігається і в 1 кварталі 2009 року. За минулий рік експертом з умов праці проведено перевірку 66 підприємств, установ та організаціз міста з атестації робочих місць за умовами праці. На перевірених підприємствах про атестовано 1150 робочих місць. Серед кращих у цій роботі – ТОВ "Закарпатбуд", ПМП "Імай", кооператив "Ізоліровщик", ТОВ " "Нострадамус Плюс", ТОВ "Турист ЛТД" та інші.

Ужгородський район. 27 квітня у конференц-залі Ужгородської районної лікарні №1 м. Чоп проведено збори трудового колективу за підсумками перевірки стану охорони праці на робочих місцях. У школах району під егідою відділів освіти та у справах національностей Ужгородської РДА випущено тематичні шкільні газети, проведено конкурси стіннівок, присвячених Дню охорони праці, проведено зустрічі з інвалідами праці  та членами родин загиблих на виробництві. На ДП "Голден Фудс" укладено угоду з ДП "Закарпатський експертно-технічний центр"  про навчання посадових осіб підприємства та технічного огляду автонавантажувачів. На зборах керівного складу ТОВ "Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед" проаналізовано стан виробничого травматизму та з метою регулювання відносин між роботодавцем та працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах організовано проведення атестації робочих місць за умовами праці на виробництві "Філіпс". На СП ТОВ "Влад", ТзОВ "Хіпп-Ужгород" проведено ремонт санітарно-побутових приміщень та душових, придбано спецодяг, індивідуальні засоби захисту, медичні аптечки. На підприємствах рвйону – ЗАТ "Єврокар", ТОВ "Ядзакі- Україна", філії "Райавтодор", ВАТ "Ужгородське ШБУ-58" в раиках Тижня охорони праці проведено виробничо-технічні заходи (раціоналізація  робочого місця, нормалізація стану виробничого середовища), санітарно-гігієнічні заходи (вдосконалення режиму праці та відпочинку, санітарний інструктаж), заходи індивідуального захисту (забезпечення спецодягом, особиста гігієна). У згаданих трудових колективах розглянуто стан виробничого травматизму, профзахворювань, намічено заходи щодо усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці та проведено позачергові інструктажі з техніки безпеки.

МУКАЧЕВО.

21 квітня управлінням праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради спільно з Фондом соціального страхування вфід нещасних випадків на виробництві проведено семінар-нараду з відповідальними працівниками з охорони праці підприємств, установ та організацій міста з ініціативою не допустити жодного випадку виробничого травматизму протягом Тижня охорони праці. У міській газеті "Панорама" висвітлено проведення семінару та опубліковано рекомендації його учасників для роботодавців.
Іршавський район. У с. Ільниця проведено засідання "круглого столу"  на тему "Проблеми профілактики виробничого травматизму на підприємствах району. Сучасна державна політика у сфері промислової безпеки та охорони праці" за участі понад 20 керівників підприємств, установ та організацій Іршавського району. Учасники засідання отримали інформацію, важливу для їх повсякденної роботи від представників Іршавської РДА, Організації роботодавців Іршавського району, відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі, Територіального управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області. Відбувся предметний діалог між організаторами заходу та запрошеними до участі в ньому, кожен з яких мав можливість поставити питання та отримати конкретні відповіді на них.

Виноградівський район 

Проведено засідання тристоронньої соціально-економічної ради, на якому розглянуто загальний стан справ з охорони праці та виробничої безпеки на підприємствах району та підбито підсумки проведеної в рамках Тижня охорони праці роботи; проблеми атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в організаціях та установах району; виконання заходів, приурочених до Дня охорони праці. Станом на 01.04.2009 року у Виноградівському районі зареєстрований 91 суб’єкт господарювання різних форм власності, фізичних осіб, які використовують найману працю. На них підлягають атестації 2050 робочих місць. Наразі про атестовано 1465 з них, що становить 71,4%.

Свалявський район

30 квітня на засіданні комісії з питань безпечної життєдіяльності населення підбито підсумки виконання заходів, приурочених до Дня охорони праці. Звернено увагу суб’єктів господарювання, установ та організацій на проблеми запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, запровадження системи управління охороною праці (СУОП).

Берегівський район

 На засіданні міської тристоронньої соціально-економічної ради за підсумками роботи у 1 кварталі 2009 року заслухано роботодавців, голів профспілок та представників трудових колективів з  питань  працеохоронної роботи та виробничої безпеки, зокрема, виведення роботодавцями з експлуатації виробничих будівель, споруд, інженерних мереж, машин, механізмів технологічного устаткування, транспортних засобів, які не відповідають вимогам безпеки праці або знаходяться в аварійному стані; проведення атестації робочих місць з небезпечними і шкідливими умовами праці та приведення їх у відповідність з вимогами нормативних актів про охорону праці.
Наказами Територіального управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області  Почесними грамотами наглядової структури за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці і промислової безпеки та з нагоди відзначення Дня охорони праці нагороджено кращих з кращих: генерального директора УАП ТОВ "Фішер-Мукачево" Василя Рябича, голів правлінь ВАТ "Хустська ПМК-240" Василя Попадинця, ВАТ "Приборжавське заводоуправління будматеріалів" Михайла Ісака, ВАТ "Хустська ПМК" Михайла Хмару, інженерів з охорони праці Виноградівського ДП "Мода Проджест" Магдалину Редько, Ужгородського міського перинатального центру Геннадія Бутка, Берегівського ЗАТ "Котнар" Василя Змаженка та працівників територіального управління - головних державних інспекторів Мирослава Феделеша, Віталія Ляховича, Зеновія Бопка, спеціаліста 1 категорії Сільвію Кашу.

Прес-служба Теруправління Держгірпромнагляду України по Закарпатській області
06 травня 2009р.

Теги: Тиждень безпеки праці, травматизм, виробництво

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини