— Моя родина вже близько п'яти років не вирощувала вдома овочі та зелень, бо всі ми працювали на підприємствах Мукачева, — розповідає Марина Андріївна, жителька приміського Кендерешова. -На "ГІДІ" завжди за доступними цінами можна було купити все — від петрушки і кропу до капусти та картоплі на зиму, тому займатися городництвом нам було невигідно. Нині ж часи змінилися, двоє з п'яти членів сім'ї втратили роботу і через те, що володіємо двома земельними паями, вони позбулися права на допомогу по безробіттю. Ще одна донька працює в тиждень всього два дні. Звісно, що в такій ситуації цьогорічної весни ми будемо садити на своїх "сотках" усе, що необхідне до столу, бо хіба восени накупиш всього на зиму. Учора й сьогодні відвідую "зелений базар" у надії купити розсаду капусти та помідорів. Однак ціни - захмарні. Де ж таке видано, щоби на гривню давали всього шість стебел капусти, а помідорів взагалі три-чотири. Минулорічної весни можна було на ці гроші по двадцять п'ять стебелець придбати.
— Бо дуже великий попит на розсаду, — пояснює чоловік років сорока із Березинки. - Кожен хоче якнайшвидше посадити город і поспішає придбати маленькі рослинки, а продавці й користуються цим моментом, бо розсада тільки підросла і її ще немає в достатній кількості.
— А я зараз не купуватиму її, таку дорогу, — скаржиться житель Клячанова Михайло Васильович. - Ще, кажуть синоптики, будуть і холодні дні, отож краще перечекати й не садити нічого, а там, мабуть, і ціна на розсаду спаде, бо вже на той час більшість городників посадять овочі.
— Минулорічних цін на розсаду вже ніколи не буде, — заявляє баба Марія із Греблі, що на Іршавщині, розкладаючи рослинки купками. — Чи знаєте, що насіння здорожчало майже удвічі, а про торф, перегній, мінеральні добрива вже й не кажу. За тотальної дорожнечі названих компонентів, без яких нічого не виросте, не може бути дешевою розсада. Та й морока з нею неабияка. Щодня стоїш у тій теплиці скорченою в три погибелі, доглядаєш за сходами: прополюєш, поливаєш, працюєш, не покладаючи рук, то щоб іще й зиску з цього не мати?!
— Так, нелегка це праця, але цьогоріч виявилася вельми прибутковою, — зізнається молодиця із Бор-жавського Виноградівського району. - За ці кілька днів, поки розсада дорога, я вже "відбила" вартість насіння, засобів захисту рослин та добрив, а тепер працюватиму на прибуток.
Задоволена тим, що рослини нині в ціні й пані Ірина з Сільця Іршавського району.
— Жалкую, що під розсаду не використала ще одного парника, — бідкається вона, — а то заробила б більше, ніж за помідори за увесь минулорічний сезон. Хто заклав більше розсади, той виявився, мовити б, на коні. Йому не потрібні жодні закордонні заробітки. Іспанія, Португалія, Чехія та Росія у нього нині "в парниках"...