Про це повідомили у прес-службі всеукраїнського об'єднання.
1 травня 2009 року у приміщенні Закарпатського обласного лялькового театру в Ужгороді планувалося проведення ІІІ європейського конгресу підкарпатських русинів, на який під виглядом русинів мали з’їхатися сепаратисти, що відверто виступають за порушення територіальної цілісності України. Головний ляльковод шабашу сумнозвісний голова "Сойму підкарпатських русинів" протоієрей Дмитрій Сидор давно відзначається відвертою антиукраїнською позицією та неприховано закликає до відділення Закарпаття від України, - повідомили у "Свободі".
1 травня свободівці заблокували підходи до приміщення лялькового театру та трибуну з’їзду з метою "недопущення українофобських антидержавних закликів, прийняття псевдодекларацій про незалежність".
Представники "Свободи” не допустили у зал переважну кількість учасників та комуністів, що вийшли їм на підтримку. У залі зареєструвався лише 31 делегат.
Свобода закликає українську владу негайно навести лад на Закарпатті та "притягнути до кримінальної відповідальності кремлівських ляльководів".
У ВО “Свобода” висловили занепокоєність діями закарпатської міліції, яка за словами свободівців "відверто потурає українофобії та порушенню Конституції у краю".
.jpg)

