Закарпатський ВВІР про закордонні паспорти, "нелегалів" та інше

Управління громадянства і реєстрації фізичних осіб (УГІРФО) більшість людей, як раніше, називає – ВВІР. Люди, зазвичай, пов’язують цю службу з виготовленням закордонних паспортів. Насправді це тільки одна з функцій підрозділу.

Закарпатський ВВІР про закордонні паспорти, "нелегалів" та інше

Днями завершилася загальнодержавна оперативно-профілактична операція під умовною назвою "Мігрант", котру проводили працівники УГІРФО ГУМВС України в Закарпатській області спільно з іншими правоохоронцями. Мета цього заходу – запобігання порушенням законодавства про правовий статус іноземців, розкриття і припинення злочинів та інших правопорушень, що скоюють зарубіжні "гості" та особи без громадянства, зміцнення контролю за створенням і функціонуванням спільних підприємств та компаній, сфера діяльності яких пов'язана з іноземним туризмом, навчальних закладів, котрі здійснюють підготовку іноземців тощо. Під час проведення спецоперації працівники міліції затримали 14 "нелегалів". В основному це вихідці з  Грузії, Афганістану, Сомалі. Проти організаторів та перевізників "живого товару" порушили три кримінальні справи, на іноземних громадян склали  43 адмінпротоколи.  Крім цього, прийнято рішення щодо скорочення терміну перебування у нашій державі ще 17 іноземцям.

Загалом з початку року працівники закарпатського УГІРФО спільно з іншими службами затримали  чотири  групи "нелегалів" у складі 45 нелегальних мігрантів, за межі України видворили 14 зарубіжних "гостей", розкрили 14 злочинів по лінії карного розшуку.

Частина іноземців добирається до нашої держави легальним шляхом. Скажімо, під приводом  навчання чи працевлаштування. Відтак, щоб потрапити до країн Євросоюзу, вони переходять на нелегальне становище.   Більшість мігрантів потрапляє до нас з Російської Федерації. Територією нашої держави вони їдуть, як правило,  автомобільним транспортом у нічний час, оминаючи пожвавлені автотраси.  Але  працівники УГІРФО наголошують:  варто розділяти  тих іноземців, котрі утікають не від доброго життя у країни Західної Європи, від тих,  котрі використовують своїх співвітчизників як "живий товар".

Нині проблем з мігрантами вистачає,  особливо додалося  їх після закриття табору для нелегальних мігрантів у селі Павшино на Мукачівщині. Закон забороняє розміщувати "нелегалів" у  приймальнику-розподільнику для осіб, затриманих за бродяжництво,  а найближчий пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства знаходиться на Волині.  Проте, щоби їх доставити туди,  потрібно знайти гроші.  Не менш гострими є й проблеми видворення іноземця-правопорушника за межі держави, пошуки перекладачів, адже  затримані, вихідці з азіатських країн, крім рідної, часто не володіють жодною іншою мовою. А знавців китайської,  в'єтнамської, тамільської, пенджабі та й інших мов, погодьтеся, не так багато.  Тому для роботи з іноземцями залучаються ті мігранти, котрі клопочуть про отримання статусу біженця і володіють англійською або хоч трохи російською чи українською мовами. До того ж, для забезпечення триразового харчування затриманого іноземця в середньому на добу необхідно близько 50 гривень, слід також оплатити оренду автомобіля для перевезення  "нелегалів". А відправлення  однієї людини, скажімо, в Бангладеш обходиться  двома тисячами доларами. Аби  хоч трохи владнати цю проблему, треба  укласти відповідні угоди зі східними сусідами – Білорусією та Росією.

Працівники УГІРФО зауважують:  останнім часом зменшився потік наших громадян, котрі виїжджають на постійне місце проживання за кордон. Натомість побільшало іноземців,  які  приймають українське громадянство. Тільки за  2008 рік  410 іноземців вирішили стати громадянами нашої держави, а за три місяці цього року --  вже 156 осіб. В основному --  це вихідці з Росії, Молдови, Вірменії, у спрощеному порядку Білорусі, Казахстану, Таджикистану.

І, нарешті, про  закордонні паспорти. Бажаючих отримати цей документ  помітно поменшало, але  також  вистачає. Так, протягом трьох місяців цього року закордонний паспорт отримали  близько  13 тисяч закарпатців, видано 1390 дитячих проїзних документів. До слова, у державний бюджет за перший квартал цього року закарпатський підрозділ УГІРФО сплатив понад  два  мільйони гривень.

 Люди цікавляться,  чи можна мати на руках два закордонні паспорти? Можна, відповідають правоохоронці. Щоправда, для цього повинні  бути певні підстави: наприклад,  людина  працює за кордоном,  регулярно виїжджає  за межі  держави  і хоче завчасно оформити закордонні візи. Для отримання другого закордонного паспорта  потрібно додатково подати заяву, в якій  слід обґрунтувати, чому здійснюються регулярні поїздки за кордон.   Можливо, громадянин займається пасажирськими чи вантажними перевезеннями, бере участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, здійснює  підприємницьку, туристичну чи журналістську діяльність  тощо. Ця послуга, до слова, є платною.

Окремі особи висловлюють  претензії щодо оплати за  виготовлення закордонного документа. Але правоохоронці не встановлюють розмір оплати  за виготовлення паспорта, а лише контролюють її.

Іван Ладжун, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області
30 квітня 2009р.

Теги: Ужгород, ВВІР, закордонні паспорти

Коментарі

pfr 01.05.2009 / 15:10:00
ага, отримав я другий закордонний паспорт. Років 4 тому - безкоштовно, заплатив лише за отриманя (мито 90 грн. та інші "побори", усього десь 300 грн.) Тепер минулого року прийшов, кажу, що треба паспорт поміняти. Такий собі Шимон у ВВІРі каже - лишайте мені 400 грн і все буде гаразд. Питаю - а це офіційно чи як? Каже - канєшно! Лишив йому 400 грн. Приходжу через кілька годин, а він дає мені підписану заяву і квитанції на... 60 грн. І після цього вони - не хабарники...

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини