Як зазначив голова райдержадміністрації, це треба зробити у найкоротші терміни, адже питання ліцензування та акредитації медичних закладів внесено до переліку основних інтегральних показників здоров’я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони області, за якими оцінюється робота райдержадміністрацій.
Також на колегії йшлося про стан боротьби зі злочинністю, правопорушеннями, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян в районі. З огляду на те, що рівень злочинності в районі за перший квартал 2009 року значно погіршився, голова Мукачівської райдержадміністрації Ілля Токар звернувся до працівників правоохоронних органів району посилити роботу з охорони громадського порядку. За оперативними даними РВ ГУ УМВС України в Закарпатській області за цей період на території району скоєно 257 правопорушень проти 241 правопорушення, зафіксованих у такий самий період минулого року. Найбільша кількість злочинів здійснена у Чинадіївській та Кольчинській сільських радах, Бистрицькій, Івановецькій, Лавківській сільських радах.
Ілля Токар, зауважив, що у цьому контексті, варто сільським і селищним головам активізувати роботу громадських формувань, які нині створені у кожному населеному пункті. Особливо важливо забезпечити громадських інспекторів необхідними приміщеннями, інвентарем та засобами зв’язку, та організувати заняття із вивчення ними законодавства України.
Особливо важким видався перший квартал для Пенсійного фонду. За словами заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Мукачівському районі Вільяма Гугредера, уповільнилися темпи росту фонду оплати праці, що в свою чергу негативно позначається на наповненні дохідної частини бюджету в частині відрахувань до Пенсійного фонду.
Нині, не дивлячись на заходи адміністративного впливу та постійну роз’яснювальну роботу заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду становить 845,8 тис.грн. І якщо одні платники погашають цю заборгованість, то інші її нарощують, надто в час фінансової кризи. Найбільшим неплатником є радгосп-завод "Мукачівський", ДП філія "Мукачівський держспецлісгосп",ЗАТ "Мукачівський ЛК", ТОВ "Караван плюс", ВАТ "Факторімпекс", ДП "Мукачівська кераміка". Як відзначив доповідач, такий стан справ негативно позначається на пенсійному забезпеченні громадян. Адже порушення роботодавцем обов’язків зі сплати страхових внесків за найманих працівників позбавляє останніх певної частини пенсії.
За підсумками колегії головою райдержадміністрації надано ряд доручень керівникам структурних підрозділів РДА та служб району, щодо покращення ситуації у медицині, профілактики стану злочинності та вирішення питання щодо примусового стягнення виконавчою службою страхових внесків до Пенсійного фонду від підприємств-боржників, повідомили в Мукачівській РДА.