25 квітня в обласному центрі Закарпаття стартувала акція "Чисте місто", метою якої є зробити наше рідне місто Ужгород чистим. У декількох районах міста було розміщено пункти збору сміття між якими курсували вантажні автомобілі. На цих місцях присутніми були координатори акції у котрих всі бажаючі змогли отримати сміттєві мішки і одноразові рукавички. Акція була аполітичною. Закликались взяти участь всі небайдужі ужгородці, їхні діти, друзі, громадські організації тощо. За словами організаторів у акції взяли участь декілька тисяч людей та вивезено 92 машини зі сміттям.
До прикладу, понад сорок мішків пластикових відходів зібрали на участку біля річки Уж від транспортного моста в бік Боздошського парку. Зі сміттям боротися власними силами прийшла переважно молодь. Молодіжна організація "Ротаракт клуб", котрому запропонували взяти участь Ротарі клуби Ужгорода та математики УжНУ спільно з профкомом студентів взяли активну участь. Сказали, що тільки після таких акцій смітити аж ніяк не захочеться. Найбільше було зібрано пластикових відходів, які не розкладаються, і передусім поліетиленові пляшки з-під напоїв, тисячі викинутих в навколишнє середовище, які загрожують справжньою катастрофою — вони засмічують ріки й озера, узбіччя доріг, околиці міст і сіл, околиці житлових районів. Ці відходи накрили неначе килимом берег річки Уж. Зрозуміло, що проблема не тільки Ужгорода, а й прилеглих районів, з яких річкою приноситься весь цей непотріб і водою виноситься на береги. Тому наступну акцію було б доцільно провести спільно з районами Закарпаття.
Дуже важливо свідомим керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності тримати на постійному контролі санітарно-екологічний стан власних та прилеглих територій, санітарно-захисних зон та забезпечити своєчасне вивезення відходів на спеціалізоване звалище, не допускати фактів спалювання відходів.
Обличчя міста – це його чистота. Щоб не дозволити перетворити місто на смітник потрібно почати з себе, свого будинку, вулиці, району.
Наступною, не менш гострою екологічною проблемою є утилізація міського сміття. Відходів дедалі більшає, рік у рік погіршується екологічна обстановка, а ставлення до сміттєвої проблематики практично не змінюється. При такому підході до настільки складної проблеми сміття ще довго матиме єдину адресу — звалище. Як наслідок — сьогодні міські звалища розляглися на десятках і сотнях гектарів, чадять, димлять, забруднюють землю, повітря, воду. На Заході виділяють великі кошти на знешкодження промислового й побутового сміття. А в Україні, зокрема в Ужгороді розробкою технологічних процесів утилізації сміття нині практично не займаються. Ні для кого не секрет, що правильна утилізація сміття приносить державній скарбниці не збитки, як у нас, а, навпаки, неабиякий прибуток.
Організатори Сакури ФЕСТ обіцяють, що це не остання акція, адже тільки разом зможемо виховати свідомість мешканців оберегти своє місто від сміття.