День Землі щорічно відзначається у 147 країнах. У багатьох містах України в рамках фестивалю заплановані як заходи "прямої дії" – очищення акваторій малих рік і водойм, прибирання територій, так і проведення ярмарок екологічних продуктів, виставок плакатів екологічної тематики, екологічних конкурсів із призами й подарунками, а також святкових концертів.
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті й збереження краси нашого спільного будинку. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя й дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім`я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури.
Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлені ордени й медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: "Хай буде спільний мир в усім світі".
У Міжнародний День Землі екологи закликають просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енергоефективних технологій; впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцевих відновлюваних джерелах енергії; забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку "зеленої енергетики".
Довідково:
Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, що запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території.
Пропозиція була схвалена й одержала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років, у 1970 році, День дерева був перейменований у День Землі і став проводитися на всій території США.
Міжнародним свято було оголошено в 1990 році.
Управління екології закликає: у цей день кожен мешканець Закарпаття може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища – очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.