Виноградівська митниця відзначила ювілей

8 квітня на урочистих зборах колективу відбулося святкування 25-річчя з дня створення Дяківської митниці, правонаступницею якої є Виноградівська митниця.

Перший начальник Дяківської митниці – Василь Федорович Дячок
Перший начальник Дяківської митниці – Василь Федорович Дячок

Мабуть всім знайома фраза із популярного кінофільму „Біле сонце пустелі”, - „Таможня даёт добро!”, - у якому митниця працює чітко і злагоджено за будь-яких обставин чи навіть форс-мажорів.
Сьогодні митна служба України, стоячи на сторожі економічних  інтересів та безпеки  нашої держави, забезпечує наповнення національної скарбниці більше ніж на 40%, веде активну боротьбу з контрабандою і порушеннями митного законодавства та виконує інші, покладені на неї завдання. А як створювалася митниця у нашому краї?

Возз'єднання Закарпаття із Україною та географічне розташування краю, який межує з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею стали визначальними факторами при організації митної структури в області. Вже 8 вересня 1945 року наказом Народного Комісаріату зовнішньої торгівлі Союзу РСР №241 створюється Чопська митниця. Але життя, особливості післявоєнного періоду ставили нові завдання перед митною системою. Зростала кількість перевезень вантажів у глибину колишнього Союзу РСР. Вони надходили також із сусідніх країн і частина з них транзитом проходила через державний кордон з Румунією.

Саме тому 10 травня 1978 року розпочав свою роботу митний пост “Дяково” Чопської митниці, на якому працювало в той час троє працівників. 2 квітня 1984 року його було реорганізовано в Дяківську митницю, а з 14 вересня 1984 року Дяківську митницю було перейменовано і розпочався відлік історії Виноградівської митниці.

Виноградівська митниця сьогодні – це новий адміністративний корпус у Виноградові, чотири митні пости: “Дяково”, “Вилок”, “Астей”, “Рахів”, три окремі відділи митного оформлення у Виноградові, Берегові та Хусті, діючі пункти пропуску “Косино”, “Дзвінкове”, “Тересва”, “Рахів”, “Солотвино”, які обслуговують близько двох тисяч триста суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Участь у святкуванні взяли також запрошені ветерани та працівники, які розпочинали свою трудову діяльність у Дяківській митниці. За довготривалу працю, сумлінне виконання службових обов’язків, професіоналізм, високу  результативність  та  ініціативність у  роботі їх нагороджено почесними грамотами та грошовими преміями.

Символічним став виступ першого начальника Дяківської, а згодом Виноградівської митниці  - Василя Федоровича Дячка, який розповів про створення митниці, про її будні і свята, поділився досвідом та висловив побажання на майбутнє.

Також, за доброю традицією, 9 новоприйнятих працівників митниці склали урочисте зобов'язання на вірність українському народу, повідомили "Закарпаття online" в прес-службі Виноградівської митниці.

16 квітня 2009р.

Теги: Виноградівська митниця, ювілей

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 19
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини