На Закарпатті триває підготовка до літнього оздоровлення дітей (РОЗШИРЕНО)

Літо уже не за горами, тож час задуматися, як організувати оздоровлення та дозвілля школярів краю. Про особливості цьогорічної оздоровчої кампанії та підготовку до неї у вівторок, 14 квітня, на брифінгу розповідали заступник начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ярослав Свида та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак.

На Закарпатті триває підготовка до літнього оздоровлення дітей (РОЗШИРЕНО)

За словами Ярослава Свиди, проведено низку нарад з питань підготовки до цьогорічної оздоровчої кампанії. Наразі маємо дещо меншу кількість дітей, що будуть охоплені оздоровчими послугами. Так, цьогоріч в краї у 551 оздоровчому таборі загалом планується оздоровити 71736 (47,7%) дітей віком від 7 до 16 років. Торік же у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області та України перебувало 85940 (52%) юних закарпатців. "Це лише прогнозні показники, є ще час поліпшити ситуацію. Робота у цьому напрямі проводиться", – каже Василь Свида.

Цьогоріч передбачається оздоровити, зокрема сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, маленьких краян з особливими фізичними та психічними потребами, що не можуть перебувати в закладах оздоровлення та відпочинку самостійно, потребують індивідуального догляду, дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, із малозабезпечених, багатодітних сімей, бездоглядних та безпритульних тощо.

Як повідомив заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Великоберезнянська, Воловецька, Міжгірська, Перечинська, Рахівська, Свалявська, Тячівська райдержадміністрації, Берегівський, Мукачівський, Чопський міськвиконкоми зберігають минулорічну кількісну динаміку охоплення дітей оздоровчими послугами. Певне збільшення таких показників цьогоріч заплановано тільки Хустським міськвиконкомом. Залишає поза увагою міських діток  Ужгородський міськвиконком – цього року передбачається оздоровити 2200 дітей (16%), що навіть менше, ніж торік (3400 дітей). Минулоріч Ужгород теж був у "лідерах" щодо найменшої кількості оздоровлених дітей.

– Загалом в Ужгороді – понад 13 тисяч дітей від 7 до 16 років. Запланований показник оздоровлення не сягає і 50 відсотків, – констатував Ярослав Свида.

Також наголошувалося, що останні три роки, на жаль, левова частка закладів, в яких оздоровлюються юні закарпатці, – табори з денним перебуванням. Так, із 551 закладів, в яких цьогоріч планується оздоровити дітей, з денним перебуванням – 485. Це пов’язано із недостатньою кількістю позаміських дитячих закладів оздоровлення, прогнозована кількість яких цьогоріч 19. Заплановано роботу і 2 дитячих закладів санаторного типу ("Малятко", "Човен"), 9 профільних та 33 інших закладів. Необхідне відкриття заміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у Великоберезнянському, Воловецькому, Виноградівському районах.

Цьогоріч в обласному бюджеті передбачено видатки на оздоровлення дітей у сумі 2207,8 тис. грн., за кошти місцевих бюджетів – 9587,1 тис. грн. До оздоровчої кампанії юних краян також долучаться спонсори, благодійні організації та релігійні громади. Середній показник вартості перебування у закладах оздоровлення та відпочинку однієї дитини протягом оздоровчої зміни (21 день) в області становитиме 127,2 гривні.
Також Ярослав Свида нагадав присутнім про зміни до відповідного законодавства. Зокрема, був прийнятий Закон України про оздоровлення та відпочинок дітей, яким чітко визначено напрями – оздоровчий, що має тривати не менше 21 дня,  відпочинковий – не менше 14 днів. "Досі ж не було чіткого розподілення, визначених термінів, – каже заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту. – Нещодавно прийнята постанова Верховної Ради України про запровадження мораторію на ліквідацію, відчуження, перепрофілювання оздоровчих закладів (дитячих, професійних тощо)".

Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації
14 квітня 2009р.

Теги: літо, оздоровлення, діти, школярі, табір відпочинку, бюджетні кошти

НОВИНИ: Соціо

12:51
12 грудня депутати Ужгородської міськради зберуться на сесію
12:47
В Ужгороді запровадили 3-річний мораторій на видачу дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами
11:59
У Мукачеві суттєво зросли зарплати в первинній ланці медицини
10:45
В Ужгороді попередньо погодили бюджет міста на 2020 рік
10:15
Учні на Виноградівщині змушені "коштовно" добиратись до школи своїм ходом
09:23
Віденський бал школярів відбувся в ляльковому театрі в Ужгороді
04:56
У Хусті втретє відбудеться зимовий благодійний бал
04:49
/ 1
У Мукачеві вперше висвятили єпископа римо-католицької церкви
01:47
/ 1
За рік організовані Угорщиною курси української закінчили 600 закарпатських угорців
17:38
/ 1
АМКУ оштрафував "Закарпатгаз" на 18 млн грн та зобов’язав здійснити перерахунок побутовим споживачам
15:57
/ 4
На Закарпатті впорядкують розчистку русел закарпатських річок
15:44
У Мукачеві встановлюють, через що стало зле одразу 10-ьом дітям в одному дитсадку
15:34
В Ужгороді відбулася звітно-виборча конференція обласної ради Організації ветеранів України
14:58
На Закарпатті заготували понад 207 тисяч кубометрів паливних дров
14:54
Закарпаття отримало майже 11 млн грн стабілізаційної дотації
14:20
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді встановлюють головну міську ялинку
13:34
У Мукачеві визначили порядок евакуації автівок порушників
12:19
На Закарпатті вперше в Україні проведуть літературний захід, присвячений Міжнародному Дню гір
12:05
Закарпатські "єдинники" сплатили майже 604 млн грн
10:04
В Ужгороді вшанували пам'ять поета, релігійного та громадського діяча Зореслава
09:37
У Мукачеві на вирішення питання безпритульних тварин передбачили 5 млн грн
09:18
/ 1
Пораненого військовослужбовця перевели до Мукачівського шпиталю
05:03
В Ужгороді презентували книжку про архітектуру Ужгорода австроугорської доби
04:43
У Мукачеві вперше висвятять єпископа РКЦ
17:53
/ 2
На Закарпатті звільнено керівника територіальної організації Держекоінспекції
» Всі новини