Віталій Максимов залишиться на посаді начальника міліції Львівської області, незважаючи на вбивство Богдана Дацка

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко не планує кадрових змін у керівництві львівської міліції. Про це міністр сказав сьогодні під час свого перебування у Львові.

Богдан ДАЦКО
Богдан ДАЦКО
"Я не буду вигороджувати себе шляхом зняття начальника обласної міліції Львівщини Віталія Максимова і керівників ключових підрозділів у зв'язку з криміногенною ситуацією, що склалася на Львівщині», – заявив міністр.

Міністр зазначив, що у порівнянні з минулими роками кількість вбивств на Львівщині в цілому зменшилася. А стосовно резонансних справ, то вже є свідки у справі вбивства гендиректора ТзОВ «Галімпекс» Богдана Дацка. За його словами, розробляється 6 версій цього злочину. Він також повідомив, що поставив умову під час сьогоднішньої оперативної наради щодо негайного розслудвання цього резонансного вбивства.

Як повідомляв "Закарпаття online", вчора вранці у Львові було скоєно вбивство генерального директора ТзОВ «Галімпекс» – Львівський склодзеркальний завод Богдана Дацка, який є, окрім іншого, також власником одного із заводів у Закарпатській області.

Вчора ж на прес-конференції у Львові заступник голови Львівської обласної ради, голова ЛОО партії «Батьківщина» Іван ДЕНЬКОВИЧ, коментуючи під час прес-конференції це вбивство, сказав наступне:

"Я не вірю в розслідування цієї справи. Все закінчиться тим же, чим завершилося розслідування справи про вбивство Степана Сенчука."

А присутній на прес-конференції перший заступник голови фракції БЮТ ЛОР Ігор ДЕРЖКО, підкреслив:

"Якщо стріляють у бізнесменів, то це означає, що в області є великий сектор тіньової економіки. Це є свідченням того, що виконавча влада неефективно працює, не є арбітром. Стає зрозуміло, що тіньові схеми беруть гору над легальними. Тому не лише правоохоронці, а й виконавча влада повинна нести відповідальність за стан справ в області та криміногенну ситуацію".

КОЕНТАРІ від "ЗІКу":

За підрахунками експертів, оборот ринку ялинкових прикрас у Європі за рік становить 400 мільйонів євро. За даними тижневика «Галицькі контракти», частка ТзОВ «Галімпекс-Склодзеркальний завод» на цьому ринку – 35%. Це близько 170 мільйонів євро, або понад 1 мільярд гривень на рік. Це попри те, що завод, яким ще досьогодні керував Богдан Дацко, працює й на українському, американському та інших ринках…

«Ранок 26 жовтня надто нагадав аналогічний сонячний день 29 листопада минулого року: «Ви чули?», «Ти вже знаєш?», «Та не може бути!». Тоді в Брюховичах розстріляли голову спостережної ради корпорації «ЕкоЛан» Степана Сенчука. Не минуло й року, як знову резонансний злочин – замах на генерального директора ТзОВ «Шувар», заступника голови фракції БЮТ Львівської міської ради Романа Федишина. Об’єкт замаху вцілів, але наслідки його не менш трагічні: від вибуху автомобіля загинула ні в чому не винна чотирнадцятирічна дівчинка», – писав ЗІК менш ніж три тижні тому, 27 жовтня. На жаль, знову кляте дежавю (щоправда, день похмурий): 14 листопада, близько 8 години ранку на прохідній ТзОВ «Галімпекс-Склодзеркальний завод» на вулиці Балабана, 14 у Львові невідомий з пістолета розстріляв генерального директора цього підприємства Богдана Дацка.

Це вже четвертий резонансний замах у Львові за останній рік – рік, коли в області за криміногенну ситуацію відповідає начальник УМВС України у Львівській області Віталій Максимов та голова Львівської ОДА Петро Олійник. Саме Петро Олійник, котрий нещодавно наголосив: «Мене взагалі не цікавить питання, буду чи не буду я губернатором. Мене цікавить, яким головою обласної адміністрації я буду, чи буду я мати повноваження, чи буду впливати на кадрову, економічну політику. Якщо я не впливатиму на такі речі, тоді ця посада мене не цікавить». Взагалі Петро Михайлович не раз наголошував на тому, що керівники відомств подвійного підпорядкування в області повинні бути призначеними і є призначеними за його згоди. Не винятком, а радше прикладом, є генерал Максимов.

Вбивство Богдана Дацка підтвердило дивну тенденцію останніх замахів на підприємців Львова: усі вони відбуваються під час зміни політичної влади в державі. Степан Сенчук та Ярослав Вовчак були вбиті через рік після Помаранчевої революції і цілковитої зміни влади в країні. Замах же на Романа Федишина та розстріл Богдана Дацка сталися в акурат після остаточного реваншу Партії регіонів.

Про що це може свідчити? Перш за все, слід наголосити, що часті зміни влади в Україні дезорганізовують та розбалансовують ситуацію на місцях, вносять дисбаланс в бізнес-середовища. Та найголовніше: жодна влада фактично не займається роботою з правоохоронними органами. Попри матеріальну скруту (гроші на святкування енної річниці міста – є, а от на бензин міліції – а навіщо?), правоохоронці морально не готові до системної боротьби зі злочинністю: ну не можуть керівники, скажімо, УМВС України у Львівській області нормально працювати, не знаючи, буде завтра Луценко міністром чи ні. Якщо ні, то хто буде на його посаді). А державна і місцева влади реально усіма цими питаннями взагалі не займаються.

Варто наголосити, що обласна влада навіть не намагається виокремити для себе проблемні місця на бізнесовій та економічній ниві Львівщини. З огляду на останні події можемо сміливо констатувати: виконавча влада області абсолютно не володіє реальною ситуацією в економічному секторі регіону. Адже ні Олійник, ні його команда, володіючи повнотою влади в області, не можуть попередити ймовірні конфлікти в бізнес-середовищах. Влада просто не має реальної оцінки економічної ситуації в області, відтак не може через адміністративні, силові та агентурні важелі впливу попередити можливі криваві способи перерозподілу бізнесу, власності, майна, землі. Нехай це не так стосується ситуації з ринком «Шувар» та Романом Федишиним, бо базар завше залишиться базаром, де з рук в руки течуть живі гроші. Але вбивство гендиректора ТзОВ «Галімпекс-Склодзеркальний завод», 97% продукції якого експортувалося, яскраво свідчить про те, що влада не може прорахувати, де в економіці області можуть бути проблемні місця.

Відтак міліція насправді просто не готова до роботи з попередження таких злочинів. Згадаймо ситуацію з вбивством Степан Сенчука. Під час кожної публічної заяви Віталій Максимов наголошував, що вбивць Степана Романовича от-от знайдуть. Петро Олійник же заявив, що керівництво УМВСУ піде у відставку, якщо за десять днів не буде знайдено вбивць. А що маємо зараз? Максимов – на посаді, вбивць – не знайдено, Олійник з Максимовим працюють нормально, а Луценко заявляє, що претензій до Максимова не має. Маємо приклад «чудової взаємодії» органів влади між собою. Плюс констатуємо, що силовики в особі Максимова займаються одним видом популізму, а влада в особі Олійника та Луценка – іншим. А політичні сили лише з цього користають, заробляючи для себе криваві дивіденди.

З огляду на усе вищесказане, висновок зринає сам собою: місцеві органи виконавчої влади (президентська вертикаль, силовики, депутатський корпус) професійно не готові протистояти викликам, які вони отримали на Львівщині протягом останніх років. Зокрема, щодо попередження та розслідування резонансних замахів на відомих бізнесменів.

Не виключено, що в усій цій ситуації на Львівщині крайнім зроблять Віталія Максимова. Але це, фактично, буде окозамилюванням, призначенням офірного цапа, бажанням приховати справжні системні причини розгулу бандитизму на Львівщині. Бандитизму та кримінальних структур, які, власне, своїм способом прагнуть перехопити вплив на підприємців, котрі мають великі грошові обороти та є монополістами у своїх галузях.

Політичні версії вбивства Богдана Дацка навряд чи варто розглядати попри те, що він до президентських виборів 2004 року був членом СДПУ(О), а під час парламентських 2006 – членом ВО «Батьківщина». По-перше, люди, які знали Богдана Дацка особисто, стверджують, що він не мав політичних амбіцій. По-друге, ті ж знаючі люди наголошують, що панові Дацку було легко домовитися за місце у списку не лише до обласної чи міської, а й до Верховної Ради. Але, як бачимо, він не ходив з депутатським значком на лацкані піджака. Тим паче, ніколи не було жодної інформації, що він фінансував ту чи іншу політичну групу.

Отже, найвірогіднішою версією може бути: а) спроба перехопити вплив на прибуткове підприємство, б) непорозуміння зі співзасновниками, в) усунення неугодного конкурента на ринку землі та нерухомості у Львові. Щодо третього, то поінформовані джерела стверджують, що Богдан Дацко збирався інвестувати кошти в ринок нерухомості та землі у Львові. Тобто стати потужним гравцем на цьому ринку.
"ЗІК"
15 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

23:51
/ 4
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
» Всі новини