Закарпаття: У Перечині приживається добра молодіжна справа

Створити молодіжний центр зусиллями самої молоді взялися у Пере-чині. Міська рада виділила будівлю, з тих, що залишилися від колишнього військового містечка. Партнери з Німеччини привезли будівельні та оздоблювальні матеріали, для реконструкції, а громадська організація "Перспектива" організовує молодь для виконання робіт. Так спільно вирішують одразу кілька проблем: нині, у час кризи, знаходять можливість створити сучасний, відповідно до смаків молодих людей, заклад, залучають їх до роботи, а, отже, й відволікають від поганого впливу вулиці, напрацьовують досвід спільних проектів влади та громади.

В.о. Перечинського міського голови Мирослава Гуранич
В.о. Перечинського міського голови Мирослава Гуранич

Таких успішних прикладів співпраці у Перечині чимало. Мирослава Гуранич, в.о. міського голови, розповідає, як вдається об'єднати таких різних за політичними вподобаннями депутатів міської ради та численні громадські організації для спільної роботи на користь містечка та його жителів.

- Депутати міської ради обрані за партійними списками, тому працювати з ними досить важко - різні переконання, амбіції. Та, на щастя, вдалося досягти порозуміння, і вони об'єднуються для вирішення всіх питань, що стосуються інтересів громади. Багато працюємо, більшість питань докладно обговорюються на засіданнях комісій. Досвід свідчить, що чим краще питання попередньо вивчене, проаналізоване депутатами в комісіях, тим легше проводити його через сесію.

У Перечині багато й громадських організацій. Близько року після дострокового припинення повноважень попереднього міського голови вони вичікували, були досить пасивними у контактуванні з міською радою. Та, зрештою, налагодилася дуже активна і результативна співпраця, започатковано чимало спільних програм. Торік відбулося підписання суспільної угоди між гро.: мадськими організаціями нашого міста. її уклали Центр громадських ініціатив, "Ініціатива плюс", "Розмарія", "Перспектива", Благодійний фонд "Опіка".
Спільно з "Ініціативою плюс" міська рада провела проект "Перечин очима дітей". У ньому взяли участь більше ЗО дітей - малювали картини, плакати, писали твори про те, яким бачать своє рідне місто. Дуже важливо, що ми організували дітей, вони задумались над майбутнім свого міста, а працівники міської ради, депутати "запозичили" у них нове нестандартне бачення, нові ідеї. Діти побували у залі засідань міської та районної рад уперше, і було помітно, наскільки важливе для них таке визнання від дорослих. За кращу роботу переможець отримав приз від мешканки Канади - шестиструнну гітару, а ми ще організували додаткові призи для інших учасників.

За іншим проектом готуємо спеціальні дошки для розміщення по місту оголошень, щоб їх не наклеювали будь-де і не забруднювали парканів, стовпів та вітрин магазинів. А разом з "Ініціативою плюс" є задум працювати над створенням дитячих май данчиків. Місця для них вже визначені. Наступна дуже важлива програма, спільна з громадськими організаціями - створення "Каталогу муніципальних послуг". Об'єднання "Перспектива" і Карпатське агентство прав людини "Вестед" допомогли нам долучитися до втілення польського досвіду з надання послуг місцевій громаді. Нам уже вдалося видати посібник з інформаційними картками, що потрібно людині зробити для вирішення того чи іншого питання, куди і до кого звернутися, які документи підготувати, куди можна оскаржити невирішення свого питання. Каталог чітко орієнтує, що, наприклад, потрібно для передачі у власність земельної ділянки, вирішення земельного спору, взяття на квартирний облік, для видачі різних довідок. Думаю, ми не обмежимося тільки інформаційною карткою, будемо готувати зразки документів, заяв, щоб люди одразу могли їх заповнювати „Зразки деяких із них вже і нині є у приймальні міської ради. Це свідчить, що міська рада працює відкрито, і корупції тут не місце. А нещодавно спільно з Центром громадських ініціатив проводили семінар-тренінг для працівників міськради та депутатів "Корупція - зло, бережімось його!". У рамках цього проекту ми розробили Кодекс етики посадових осіб міської ради Перечина, адже ми насамперед працюємо для людей і повинні надавати їм якісні послуги.

Андрій Дем'ян, Ужгород
03 квітня 2009р.

Теги: Перечин, молодь, Мирослава Гуранич

НОВИНИ: Соціо

16:45
У Мукачеві анонімний благодійник передав для малозабезпечних кілька ящиків з медикаментами
13:16
/ 1
В Ужгороді на публічних консультаціях визначили 2 варіанти, з-поміж яких обиратимуть туристичний логотип міста
11:42
Ужгородська швейна фабрика – одне з перших підприємств, яке перепрофілювалося в умовах карантину
09:16
Лікарі та медичний персонал Мукачева отримали премії від 50 до 100%
22:44
ФОТОФАКТ. У Виноградові освоїли пошив захисних костюмів
18:28
В Ужгороді донори можуть взяти участь в "карантинному" розіграші подарунків
14:57
У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск громадян України, що повертаються з Євросоюзу
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
12:27
Мукачівська райлікарня отримає 4 апарати ШВЛ та аналізатор крові
12:20
Із 1 квітня на Свалявщині – "сезон тиші" у лісах
16:48
/ 2
Юна мукачівка сьогодні буде змагатись у "Голосі країни" за вихід у прямі ефіри
13:01
/ 2
Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА шукає "протитуберкульозного" фінансового мененджера на 645 тис грн
11:53
/ 3
"Жить" – ужгородський гурт "4исла" презентував нову пісню
11:42
/ 6
Закарпатська митниця оголосила тендер на понад 8,5 млн грн на реконструкцію туалетів у ПП "Тиса"
16:17
/ 1
На усіх пунктах пропуску на Закарпатті черг немає
13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
/ 3
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
/ 2
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
» Всі новини