Програма "Ліси України" втрачає економічний, екологічний та соціальний зміст

Державна програма "Ліси України" (далі - Програма), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2002 року, визначає основні напрями та джерела забезпечення збалансованого розвитку лісового господарства країни, спрямованого на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів.

Програма "Ліси України" втрачає економічний, екологічний та соціальний зміст

Колегія Рахункової палати за результатами аудиту виконання Програми зробила висновок, що вона не відповідає вимогам Закону України "Про державні цільові програми", оскільки в ній відсутні, як поетапні строки виконання заходів, так і розрахунки обсягів та джерел фінансування другого етапу її виконання, зокрема, на 2006-2010 роки.

Як зазначили аудитори, організаційна система виконання Програми є неефективною та не забезпечує збалансованого розвитку лісового господарства. Державним комітетом лісового господарства, відповідальним за організаційне забезпечення її виконання, у 2006 - 2008 роках не вжито достатніх заходів щодо посилення координації діяльності виконавців Програми. Як наслідок, Державна програма "Ліси України" в планових обсягах не виконується, а очікувані результати не досягаються.

Аудитом встановлено, що постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2007 року щодо ведення державного лісового кадастру та обліку лісів не виконується. Документація з чергового державного обліку лісів востаннє була поновлена у 2001 році, і лише на підприємствах, установах і організаціях, підпорядкованих Держкомлісгоспу. Єдина достовірна інформація про фактичні площі лісів відсутня, що створює надзвичайно сприятливе середовище для маніпуляцій з землями лісового фонду, у тому числі і через прийняття суперечливих судових рішень. Зокрема, фахівці Рахункової палати встановили, що у 2008 році з постійного користування Данилівського дослідного державного лісгоспу (Харківська область) за рішенням суду, всупереч законодавству, вилучено зі зміною цільового використання та надано у власність юридичній особі 70 гектарів земель лісового фонду.

Загальна площа лісів та інших земель укритих рослинністю, на яких здійснюється ведення лісового і мисливського господарств - зменшується. Із 7,5 мільйона гектарів земель лісового фонду, що перебувають у користуванні підприємств та організацій, які знаходяться в управлінні Держкомлісгоспу, станом на 31 грудня 2008 року оформлено право постійного землекористування на площі 2 мільйона гектарів або 27,1 відсотка. По підприємствах та організаціях, що знаходяться в управлінні Мінагрополітики, з загальної площі земель лісового фонду (1,8 мільйона гектарів), на цю ж дату, правовстановлюючі документи оформлено на площу менш ніж 685 тисяч гектарів або 38 відсотків.

Невиконання заходів Програми у планових обсягах на сьогодні призводить до негативних наслідків. Держкомлісгоспом майже зупинено створення захисних лісонасаджень у високогір´ї Карпатського регіону. З початку реалізації Програми виконані роботи на площі 155 гектарів при необхідних 610 гектарах або 25,4 відсотка. Як наслідок, лісовий покрив майже не вплинув на зменшення стихії, що сталася 23-27 липня 2008 року в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

За висновками фахівців Рахункової палати, невиконання заходів Програми "Ліси України" та відсутність дієвого контролю за її реалізацією призводять до того, що економічний, екологічний та соціальний зміст Програми втрачається.

Прес-служба Рахункової палати
01 квітня 2009р.

Теги: Закарпаття, Карпати, ліси, Рахункова палата

НОВИНИ: Соціо

00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 9
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
» Всі новини