Українці легко адаптуються до ринку праці в єропейських країнах

У Свалявській районній державній адміністрації відбулося засідання „круглого” столу на тему „Партнерство ЗМІ та державних, громадських організацій у попередженні торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції”, організований Закарпатською громадською жіночою організацією "Веста". Захід проходив у рамках проекту Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

Українці легко адаптуються до ринку праці в єропейських країнах

Учасники обговорили шляхи допомоги потерпілим від торгівлі людьми, діяльність державних і громадських організацій в напрямку запобігання торгівлі людьми та допомоги українським мігрантам, які повертаються додому.
 
В Ужгороді, на базі ЗГЖО "Веста" працює  Центр консультування мігрантів ( за номером 3-20-91) за сприянням міжнародного фонду „Відкрий Україну”, який здійснює діяльність щодо консультування потенційних мігрантів та тих мігрантів, які повернулися на батьківщину.  За словами Інни Сабадош, керівника ЗГЖО "Веста" з цього року звернень від трудових мігрантів  може побільшати: за офіційною інформацією в Європі  у 2009 р. буде скорочено 3,5 млн. робочих місць. Хоча, каже Інна Сабадош, українці дуже фахові і легко адаптуються у нових умовах: легко знаходять нові можливості працевлаштуватися.

Офіційно в Україні на сьогодні зареєстровано 1 млн. безробітних, проте фахівці стверджують, що без роботи залишилося близько 3 млн.
 
На сьогоднішній день багато європейських країн надають допомогу у реінтеграції мігрантам, які добровільно вирішили повернутися на батьківщину. Такий проект у 2009 році  здійснює  мережа ERSO ( Європейські Організації з Реінтеграційної Допомоги), у яку входять 11 європейських організацій та які надають  реінтеграційну допомогу у сумі близько 1000 євро,  спрямовану на створення самостійних умов проживання для тих, хто повертається. Крім фінансової підтримки мігранти можуть отримати консультації про можливості у країні повернення. Відповідальність за українську частину реінтеграційної допомоги покладено на Caritas Austria, ключовим партнером ERSO в Україні виступає МБФ "Карітас Україна". На Закарпатті такою допомогою скористалася поки тільки одна родина.

Трудова міграція завжди пов’язана з ризиками, передусім це стосується нелегального працевлаштування. Тому, каже Інна Сабадош, при пошуку роботи необхідно детально вивчити документи фірми, що пропонує роботу, дізнатися, чи має вона ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на здійснення діяльності з працевлаштування українських громадян за кордоном та інші відповідні документи.
 
В нашому суспільстві досить міцно вкоренилися стереотипи, що "зі мною ніколи нічого поганого не станеться". Натомість потрапити у халепу навіть  у рідному місті чи селі сьогодні, на жаль, не складно,-- каже Інна Сабадош.  Тому  перед поїздкою, важливо отримати достовірну і повну інформацію про майбутню роботу і умови життя за кордоном. У Центрі консультування мігрантів( за номером 3-20-91 в Ужгороді) безкоштовно надаються консультації юридичного, соціального спрямування та вся необхідна інформація про працевлаштування за кордоном, ризики, небезпеку, з якими шукач кращої долі може зіткнутися за кордоном.

27 березня 2009р.

Теги: безробітний, робота, заробітчани, торгівля людьми

НОВИНИ: Соціо

22:03
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
» Всі новини