На Закарпатті ще не перевелися вівці тонкорунної породи

ФГ "Шітєв" із села Гетен, що на Берегівщині, очолюване фаховим зоотехніком Гейзою Шітєвим, в останні роки вважається одним із кращих фермерських господарств, які спеціалізуються на розвитку тваринництва не лише в цьому районі, а й у всій області.

На Закарпатті ще не перевелися вівці тонкорунної породи

На сьогодні тут успішно завершується стійловий період утримання 500 овець, понад 200 голів свиней, 50 корів і 7 коней.

Настання весни, каже Гейза Карлович, не лише турбот додає, а й настрій піднімає і оптимізм вселяє у перспективу красиву. Вона, пояснив, насамперед базується на розширеному відтворенні поголів'я тварин. Наприклад, із початку березня на фермі Г.Шітєва вже народилося 30 поросят і 50 ягняток, й окоти старанно доглянутих вівцематок та опороси свиноматок тривають.

Особливо радіє гетенський ґазда поповненню за рахунок молодняка отари овець тонкорунної породи прекос. Цій цінній породі, розведенням якоГ ще років зо двадцять тому вельми активно займалися в більшості колишніх колгоспів і радгоспів низинної зони області, тепер загрожує зникнення внаслідок тенденції до згортання її поголів'я у нинішніх сільгосптовариствах Виноградівського, Мукачівського, Ужгородського і того ж Берегівського районів.

Саме тому ця порода завдяки старанням таких великих ентузіастів галузі тваринництва й зокрема вівчарства, як Гейза Шітєв, не зникне й у червону книгу не потрапить. Для того ж необхідно, резюмує фермер, аби держава нарешті забезпечила села дешевими і пільговими кредитами, так подбала, як це не раз із високих трибун Прем'єр-міністр України Ю.Тимошенко полум'яно декларувала.

26 березня 2009р.

Теги: Закарпаття, Берегово, вівці, фермери

НОВИНИ: Соціо

18:08
/ 1
У Виноградові попрощаються із військовим Юрієм Левком, який помер внаслідок хвороби Фото новина
16:01
На Мукачівщині електровелосипедист врізався у двох дітей на велосипедах
15:23
На Мукачівщині рятувальники евакуювали травмованого мотоцикліста з лісу Фото новина
10:58
На трасі Київ – Чоп викрили порушення в міжнародному автобусі Фото новина
09:41
На Закарпатті розслідують ймовірну фіктивну мобілізацію чоловіка з інвалідністю Фото новина
09:00
На Закарпатті за пів року померло вдвічі більше людей, ніж народилося Фото новина
00:06
Підтверджено загибель у січні 2025-го на Курщині Богдана Зеленька з Ізи Хустської громади Фото новина
21:44
/ 14
Комісія погодила скандальне будівництво на набережній в Ужгороді Фото новина
14:10
/ 2
В Ужгороді з 1 серпня зросте тариф на вивезення побутових відходів
17:15
/ 3
На війні з рф поліг захисник із Ракова на Ужгородщині Сергій Грабар Фото новина
10:11
/ 3
В Ужгороді через аварійні роботи тимчасово призупинять водопостачання в частині міста
09:05
/ 3
Закарпатець Роман Козак повернувся додому із золотом Міжнародної хімічної олімпіади Фото новина
03:05
У середу відбудеться засідання погоджувальної комісії по Ботанічній набережній в Ужгороді
22:42
/ 5
Шуфрича-молодшого мобілізували, але він пішов у відпустку і більше не повернувся
18:57
Підтверджено загибель у жовтні 2025-го Бориса Іванова з Керецьок Хустськоого району Фото новинаВідео новина
18:00
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій у горах жінці Фото новина
16:21
/ 1
На Закарпатті за чотири дні сталося понад десять пожеж в екосистемах
15:25
У Мукачівській громаді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
14:33
На Берегівщині виявили родину, де 13 дітей роками жили у жахливих умовах Фото новина
13:26
/ 2
На «Тисі» митники вилучили брендові речі на понад пів мільйона гривень Фото новина
18:23
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Артемом Ромчаком Фото новина
15:04
У Новому Давидкові на Мукачівщині попрощаються із Героєм Олександром Варгою, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
10:56
/ 2
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
17:53
У Мукачеві попрощалися з полеглим на війні з росією прикордонником Дмитром Погребаком Фото новина
23:14
/ 15
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
» Всі новини