Партнером Закарпаття стала ще одна область Угорщини - Гевеш

Закарпатська область в силу свого геополітичного положення займає активну позицію у сфері транскордонного співробітництва і має всі передумови, аби стати центром транскордонних і міжрегіональних зв’язків. Своє партнерське співробітництво у різних сферах соціально-економічної, науково-технічної, культурної діяльності, охорони навколишнього природного середовища органи державної влади та місцевого самоврядування Закарпаття юридично оформили з відповідними угодами з повітами Сату-Маре та Марамуреш Румунії, Пряшівським та Кошицьким самоврядними краями Словаччини, краєм Височина Чеської Республіки, Підкарпатським воєводством Республіки Польща, округом Оберфранкен Німеччини, Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини.
У вівторок до цього переліку додалась область Гевеш Угорщини, повідомили "Закарпаття online" в Закарпатській обласній раді.

Партнером Закарпаття стала ще одна область Угорщини - Гевеш

Відповідно до рішення Закарпатської обласної ради від 4 грудня 2008 року №747 голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський та голова зборів області Гевеш Томаш Шовш у місті Егер в присутності численних депутатів та журналістів підписали угоду про співпрацю між органами самоврядування двох областей.

Вона передбачає, що сторони сприятимуть встановленню та налагодженню зв’язків між територіальними громадами, органами управління, підприємствами, творчими колективами та установами різних сфер життєдіяльності для обміну досвідом у розвитку туризму, торгівлі та інвестицій, організації нових робочих місць, спільної діяльності, проведення виставок, конференцій,інших форумів, розвитку місцевого самоврядування. 

Як зазначив Михайло Кічковський при підписанні угоди, одним із пріоритетів діяльності закарпатської влади є розвиток зовнішньо економічних зв’язків. Угорщина в цих зв’язках посідає чільне місце. З 825 підприємств з іноземними інвестиціями 254 мають угорський капітал. А питома вага закарпатського експорту в Угорщину у загальних обсягах торік становила 50,2 відсотка. 

В той же час ми налаштовані на дальше зміцнення і розширення зв’язків в науковій, освітній, медичній, культурній та соціальній сферах, відзначив Михайло Михайлович. І це практикуватиметься також по відношенню до області Гевеш, яка, як і Закарпаття, є учасником Міжрегіональної асоціації "Карпатський Єврорегіон". В обох областей є цілий ряд пропозицій щодо співпраці в різних галузях. В умовах загальної фінансової кризи їх реалізація дещо ускладнюється. Але багато пропозицій знайдуть взаємну бізнесову і духовну, гуманітарну зацікавленість. Тому для нас важливо донести інформацію про інвестиційні можливості наших країв, організувати відповідні контакти між суб’єктами підприємництва та іншими державними і приватними структурами. Організація спільних інвестиційних форумів та ярмарків, обмін досвідом допоможе подолати негаразди, сприятиме не тільки економічному розвитку Закарпаття і області Гевеш, а й розширенню культурних зв’язків, розвитку туризму і спорту, взаємному збагаченню досвідом у сфері освіти, охорони здоров’я на благо людей.

25 березня 2009р.

Теги: партнерство, Угорщина, Гевеш, угода, співпраця, Михайло Кічковський

НОВИНИ: Соціо

15:52
На Закарпатті прикордонники затримали двох порушників та їхнього переправника Фото новина
15:01
У Мукачеві провели в останню путь полеглого Героя Євгена Мазія Фото новина
12:00
Майстер спорту з Мукачева поїде на Чемпіонат світу до Японії Фото новина
09:48
У Великих Лазах на Ужгородщині попрощаються з 42-річним воїном Євгеном Калиняком Фото новина
09:01
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень на 20 листопада
18:31
В Ужгороді водій їздив п’яним і спричинив ДТП Фото новина
17:17
На Закарпатті викрили схему переправлення ухилянтів, яких маскували під військових Фото новина
14:53
/ 5
Лікаря на Міжгірщині судитимуть за завищення ціни рентген-апарата на понад пів мільйона грн Фото новина
13:35
/ 1
У Мукачеві попрощаються із полеглим Героєм Євгеном Мазієм Фото новина
10:41
/ 3
Жителі села Іза протестують через запровадження карантину після спалаху гепатиту А Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії на 19 листопада
17:26
/ 1
Ужгородка розтрощила дорожній знак та втекла Фото новина
11:30
/ 1
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 2
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
08:45
Під час конкурсу "Міс і Місіс Закарпаття" активістки вийшли з плакатами проти руйнування гір під вітряки Фото новина
17:43
Закарпатські прикордонники затримали групу чоловіків, які намагалися втекти до Словаччини Фото новина
15:35
Нічна пожежа у Новому Давидкові знищила гараж Фото новина
15:11
Стало відомо про загибель Івана Дорогі з Великої Копані Виноградівської громади, що вважався зниклим безвісти з 2023-го Фото новина
14:31
На Донеччині поліг Сергій Юхимчук з Червеньова на Мукачівщині
18:45
/ 5
Підтверджено загибель на війні захисника із села Майдан на Міжгірщині Володимира Вдовенка Фото новина
14:26
/ 1
На Закарпатті камера прикордонників зафіксувала бурого ведмедя Фото новина
09:09
/ 1
Закарпатські лікарі відновили ріст кістки 12-річній пацієнтці без складної операції Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
14:14
/ 1
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
12:45
/ 2
Найстарша жителька Іршавської громади відсвяткувала 104-й день народження Фото новина
» Всі новини