Ужгород: УСБУ в Закарпатській області провело для журналістів "День відкритих дверей"

Начальник Управління Служби безпеки України в Закарпатській області підполковник юстиції Богдан Тиводар особисто провів для представників ЗМІ області екскурсію по Управлінню, після чого провів прес-конференцію з нагоди 17-ї річниці СБУ.

УСБУ в Закарпатській області провело для журналістів "День відкритих дверей"
УСБУ в Закарпатській області провело для журналістів "День відкритих дверей"

25 березня СБУ відзначає свою 17-ту річницю. В цей день 1992 року Вер­ховна Рада України ухвалила Закон "Про Службу безпеки України" і визна­ла її державним правоохоронним органом спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Головними завданнями української спецслужби є захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, а також попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки.

У 2008-2009 рр. за матеріалами УСБУ в Закарпатській області до держа­вного бюджету та державного сектору економіки повернуто близько 11 млн. грн., а також не допущено незаконну приватизацію державного майна на загальну суму більше 8 млн. грн. Викрито протиправні схеми легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, та незаконного збагачення суб’єктів господарювання регіону, які використовували підроблені сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій. Виявлено механізми нанесення збитків державі у сфері незаконного виготовлення та реалізації горілчаної продукції із використанням підроблених марок акцизного збору, в результаті чого вилучено 133 тис. пляшок контрафактної горілки.

Головним відділом по боротьбі з корупцією, організованою злочинною діяльністю та контрабандою викрито 58 злочинів у сфері службової діяль­ності, порушено 20 кримінальних справ стосовно держслужбовців, співро­бітників правоохоронних і контролюючих органів. Складено 107 протоколів про корупцію. У рамках реалізації державної програми "Цунамі" виявлено та перекрито низку механізмів незаконного ввезення в Україну товарів ши­рокого вжитку, вилучено предметів контрабанди на суму 3 млн. 200 тис. грн.

Вилучено близько 15 одиниць засобів ураження (автоматична, нарізна та гладкоствольна зброя, гранати, вибухові речовини, а також міни, снаряди та авіабомби часів другої світової війни тощо), близько 2500 набоїв

Припинено функціонування 10 каналів незаконної міграції. Щодо їх ор­ганізаторів та посібників порушено ЗО кримінальних справ, у результаті чого до кримінальної відповідальності притягнуто 44 особи. Третина кримі­нальних справ, порушених за ознаками зазначених злочинів в системі СБ України, припадає на слідчий відділ закарпатського обласного управління.

У ході розслідування кримінальних справ розкрито 39 злочинів, розшу­кано 16 обвинувачених, до судових органів направлено 59 кримінальних справ стосовно 81 особи, вилучено грошей, цінностей та інших товарів на суму 9 млн. 787 грн. За постановами слідчих і вироками судів звернуто в дохід держави валюти, товарів і цінностей на суму 2 млн. 850 тис. грн.


У зв’язку із допуском до державної таємниці перевірено та допущено до роботи з таємною документацією понад 600 осіб. Виявлено 270 пору­шень чинного законодавства, у результаті чого складено 40 протоколів про адмінпорушення. Закрито 3 канали можливого витоку або розголошення секретних та конфіденційних відомостей за межі України.

Одним з головних завдань регіональних управлінь СБУ є забезпечення інформацією центральних та місцевих органів влади з питань національної безпеки. У зазначений період обласним управлінням направлено близько 680 таких інформацій.

Протягом 2008-2009 рр. до приймальні управління безпосередньо звер­нулось понад 70 громадян, розглянуто близько 500 письмових звернень. Найпоширенішою їх темою є прохання про надання інформації стосовно родичів, репресованих в період тоталітарного режиму, запити владних та правоохоронних органів, скарги щодо зловживань та корупційних дій по­садових осіб і правоохоронців.

Прес-служба УСБУ в Закарпатській області
19 березня 2009р.

Теги: Закарпаття, Ужгород, СБУ, День відкритих дверей, журналісти

НОВИНИ: Соціо

12:47
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 8
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
21:38
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 1
08:57
/ 1
На Закарпатті прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру Фото новина
17:23
/ 1
Офіцера 128-ї Закарпатської бригади Василя Полянчича нагородили «Хрестом бойових заслуг» Фото новина
15:36
Прикордонники Чопського загону затримали двох іноземців на Закарпатті Фото новина
13:19
В Ужгороді водій BMW керував авто у стані алкогольного сп’яніння
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
» Всі новини