Розв'язання проблем української психіатрії, за словами виконавчого секретаря Асоціації психіатрів України, голови експертної ради Міністерства праці та соціальної політики Семена Глузмана, який побував цими днями на Закарпатті, найбільш ефективним є на регіональному рівні.
На сьогодні у структурі обласного головного управління праці та соціального захисту населення знаходиться шість будинків-інтернатів закритого типу, де перебувають люди з психічними розладами. Пацієнти цих закладів ізольовані від суспільства і з часом їм стає важко адаптуватися до соціуму. Семен Глузман переконаний, щоб вирішити цю проблему, в першу чергу потрібно створювати альтернативні заклади незакритого
типу для інвалідів, наприклад, "сестринські". На Закарпатті це питання вже вирішується. За словами заступника начальника головного управління праці та соціального захисту ОДА В'ячеслава Микулиця, діє програма "Парасолька", метою якої є створення будинку сімейного типу для дітей з відхиленнями у психічному розвитку. Він буде першим та єдиним поки що в Україні. Тут проживатиме близько двадцяти дітей і до кожного малюка застосовуватиметься індивідуальний підхід.
Психічні відхилення, на жаль, не виліковуються. За словами пана Семена, єдиний вихід -це зрозуміти людей, які страждають на цю недугу, і змінити своє ставлення до таких осіб. Соціуму не потрібно відгороджуватися від громадян з психічними розладами адже майже всі вони не несуть ніякої загрози для навколишніх.
На запитання: "Чи побільшало психічно хворих у кризовий час?", Семен Глузман відповів, що криза не вплинула на психічний стан здоров'я українців. Навпаки, активізувала та мобілізувала наших громадян. Адже у критичних ситуаціях посилюється інстинкт самовиживання, що дає можливість краще пристосуватися до навколишнього середовища. Сьогодні можна говорити тільки про загрозу депресії, яка багатьох штовхає до алкоголю та наркотиків. Київський психотерапевт порадив людям, що опинилися у складній ситуації, спробувати вирішити свої проблеми спочатку самотужки: "Не медик, а тільки ви самі допоможете собі. Якщо вас звільнили, шукайте нову роботу та нові можливості реалізації своїх знань та вміння".