Іван Габор нагадав: „Члени Української народної партії ще в 1999 році були ініціаторами проведення Великих Зборів НРУ у Хусті, щоб сказати на повний голос правду про Карпатську Україну і її героїв. На Красному полі був встановлений пам’ятний хрест на честь січовиків, полеглих у нерівному бою з угорськими загарбниками”. Також представник УНП заявив про „підтримку зусиль громадськості, вчених, митців у їх прагненні дослідити та прославити подвиги борців за українську державність”.
„Проголошення Карпатської України є переконливим свідченням віковічного прагнення закарпатців до возз’єднання з великим українським народом”, - заявив Іван Габор. І, зокрема, підкреслив, що „події 70-річної давнини можна вважати відповіддю тим політичним силам в Закарпатській області та за її межами, які роздмухують сепаратизм, намагаються проголосити автономію чи навіть відділення від України”.
Довідково. 70 років тому, 15 березня 1939 року, у м. Хуст Сойм (парламент), обраний напередодні, проголосив самостійну державу - Карпатська Україна, прийняв герб, гімн та мову, які стали державними у Великій Україні тільки через 52 роки.
У рамках святкування 70-річчя проголошення незалежності Карпатської України відбулася міжнародна наукова конференція «Карпатська Україна в контексті українського державотворення». У конференції, яка тривала два дні, взяли участь понад 175 науковців із провідних науково-дослідних установ України, Росії, Угорщини, Словаччини та Румунії.
АНЦЯ 2009-03-17 / 10:23:00
Мигалю! Праду кажеш, наша чилядь нигда ни тягнулася и ни тягнеся до України, ото видумка лжеісториків,таких як Габор.
михайло 2009-03-16 / 09:54:00
Пане Габор: найменше 75% закарпатців не поділяють цієї думки.Оце історична правда.