В Ужгороді вдвічі підвищили тарифи на квартплату

Мешканці міста надзвичайно обурені. В Ужгороді вдвічі підвищили тарифи на квартплату, причому встановили їх диференційованими залежно від висоти будинків. Обласна влада вже звернулася до прокуратури та інших контролюючих органів з проханням вивчити законність такого рішення. Реакція не забарилася.

Наприкінці січня 2009 року виконавчий комітет Ужгородської міської ради ухвалив рішення «Про тарифи на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій», згідно з яким з 1 лютого цього року набули чинності нові тарифи на комунальні послуги в залежності від поверховості будинків.

Квартплату підвищили вдвічі

Згідно з цим рішенням, встановлений середньобазовий тариф по місту за квартплату на рівні 1 грн. 20 коп. Причому квартплата для 16-поверхівки становитиме 1 грн. 28 коп., для 6-, 7-, 8-, 9-поверхівок з ліфтами – 1 грн. 14 коп., 3, 4, 5-поверхівок – 1 грн. 29 копійок. Досі 1 метр житлової площі ужгородцям обходився здебільшого в 66 копійок.

Населення міста раніше вимагало винесення подібних питань на обговорення, але останнім часом, як стверджують керівники низки громадських організацій, така процедура нічого не дає, бо міська влада переважно лише «на папері» проводить обговорення, а насправді ніхто нікого не збирає й не слухає. Тому люди обурюються й погрожують вийти під стіни мерії, якщо їх не почують.

«Я вже 10 років живу в цьому будинку, сплачую квартплату, і ще жодного разу для нашого будинку нічого не зробили – ні під’їздів не фарбували, ні покрівлі не ремонтували. Ні подібне. Навіть тарганів ми самі цілим під’їздом труїли, викликали спеціальну фірму, але ця послуга також входить до квартплати. А біля під’їздів узагалі жах – чистим навіть за найменшого дощику на вулицю не вийдеш», – каже 38-річний ужгородець В’ячеслав.

Навіть у комунальних тарифах – політика

Два тижні тому з проханням вивчити законність рішень ужгородського виконкому з приводу правомірності підвищення тарифів на комунальні послуги до прокуратури Закарпатської області, в територіальне відділення Антимонопольного комітету та державну інспекцію з контролю за цінами в Закарпатській області звернувся голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші.

Щодо політичного підтексту, то його в Закарпатті бачать уже всюди. Бо відомо, що мер міста Сергій Ратушняк гостро критикує будь-які дії нинішнього Глави секретаріату президента України Віктора Балоги, а відповідно і його брата – Івана, який нині займає посаду першого заступника голови Закарпатської ОДА. Тобто, будь-які вчинки з боку обласної влади сприймаються як спроби втручання в діяльність органів місцевого самоврядування.

Так, в принципі, і в цій ситуації, і чомусь міська влада не згадує, що згідно з чинним законодавством, будь-яке встановлення нових тарифів повинне пройти експертну оцінку в Інспекції з контролю за цінами, чого зараз не було.

АМК порушив справу за фактом правомірності підвищення комунальних тарифів

Контрольні органи Закарпатської області вже відреагували на підвищення. Зокрема, цього тижня вже надійшло повідомлення, в якому говориться, що Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України ухвалило розпорядження про початок розгляду справи щодо правомірності підвищення комунальних тарифів виконавчим комітетом Ужгородської міськради.

«Після вивчення відповідних документів представниками територіального відділення Антимонопольного комітету встановлено, що рішення виконавчого комітету Ужгородської міськради від 28 січня 2009 року «Про тарифи на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій», яким введено в дію з 1 лютого тарифи в залежності від поверховості будинків, суперечить «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків», затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 12 липня 2005 року», — йдеться в повідомленні АМК.

Крім того, Територіальним відділенням Антимонопольного комітету також встановлено, що ухвалене рішення виконкому Ужгородської міськради може призвести до порушення законодавства з захисту економічної конкуренції, обмеження прав та законних інтересів споживачів через ненадання або ж надання у неповному обсязі послуг. Також у Антимонопольному комітеті вважають, що рішенням виконкому в Ужгороді встановлено економічно необґрунтовану плату за утримання будинків та прибудиникових територій, вона повинна бути набагато нижчою.

Надія Петрів, "Радіо Свобода"
27 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, Ужгород, квартплата

НОВИНИ: Соціо

09:47
/ 3
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 2
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 2
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
13:48
Представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій цікавився в Ужгороді, куди в місті залучати інвестиції
» Всі новини