В Ужгороді затримали хустських конкурентів "Мамочки Етуш"

Після затримання кримінального авторитета "Мамочки" працівникам закарпатської міліції, здавалося, можна, було, нарешті, спокійно зітхнути. Та сталося не зовсім так. Через якийсь час правоохоронців знову закидали заявами про викрадення стільникових телефонів.

В Ужгороді затримали хустських конкурентів "Мамочки Етуш"Більшість таких звернень надходила від жителів обласного центру Закарпаття м.Ужгород. Причому, як розповідали потерпші, їхні дорогі імпортні "трубки" зникали зазвичай у маршрутних таксі. За два тижні "мобільні" злодії поцупили три десятки "трубок".

Виявити й затримати зловмисників керівник управління карного розшуку УМВС у Закарпатській області Едуард Машіка доручив відділенню боротьби з кишеньковими крадіжками УКР, котре очолює Олександр Єсенов. Скоріш за все, міркували сищики, в обласний центр навідалися "гастролери". Про це красномовно свідчив і "почерк" невідомих поки що зловмисників то в одному, то в іншому "бусику" загадково зникали "мобільники". Пропажу потерпілі виявляли при виході з "маршрутки".

По крупинці збиралася інформація про осіб, котрі приїхали в Ужгород. Крізь густе сито оперативників пройшли чи не всі підозрювані особи, котрі займалися подібним "промислом". Та кожен з них мав незаперечне алібі. Після тривалих пошуків розшуковики отримали оперативну інформацію про групу з чотирьох осіб, котра прибула в Ужгород з Хуста 47-річну Любу, її 38-річного чоловіка Володимира, 29-річну дочку Людмилу зі своїм ровесником Олександром.

До слова, Володимир є своєрідним кримінальним "авторитетом" на прізвисько "Червінець", має певну вагу в злочинному світі. Як з'ясувалося під час подальшого розстеження, згадані вище особи полюбляють "промишляти" у "маршрутках", де й "чистять" кишені городян. До слова, сімейний "квартет" виявився битим і бувалим, отож голими руками його не візьмеш. Щоб виявити й затримати кишенькарів, на різних напрямках маршрутних таксі були виставлені засідки правоохоронців, котрі відслідковували підозрілих пасажирів Незабаром пастка спрацювала.

У "маршрутці" на вулі.Грушевського один із сищиків зауважив, що на зупинці останньою в мікроавтобус зайшла молода смаглява жіночка. У ній, за описом, він одразу впізнав Людмилу. Зачиняючи двері правою рукою, ліву спритна молодичка тихцем засунула в кишеню сусідки, де знаходився стільниковий телефон. "Трофей" заховала у свою кишеню. Поблизу Кафедрального собору молодиця вийшла з маршрутки. Тут на неї вже чекали оперативники. Під час огляду речей було вилучено речовий доказ — дорогий стільниковий телефон "Сіменс". Та до такого повороту подій Людмила була готова. Вона спокійно заявила, що імпортну "трубку" купила в Хусті. Ви ж мене не схопили за руку в "маршрутці" Та потерпіла одразу впізнала свій "Сіменс". За лічені хвилини біля Людмили, наче з-під землі, з'явилася мати Люба Подальшу розмову з ними продовжили у міліцейському кабінеті. Приперта незаперечними доказами, молодиця зізналася в кількох аналогічних епізодах крадіжок.

Зазвичай Люба з дочкою "працювали" за заздалегідь розробленою схемою на зупинці уважно виглядали жертву, яка мала дорогу "мобілку". Побачивши, куди після розмови людина ставить "трубку", непомітно "прилипала" до неї під час посадки в мікроавтобус. Одна з "гастролерок" намагалася сісти на переднє сидіння, друга заходила останньою. Користуючись штовханиною, "трубку" викрадали під час посадки або під час висадки пасажирів, далі миттю виходили на першій-ліпшій зупинці й пересідали на Інший маршрут. Подібним методом діяли І їхні кавалери. Від кримінального "квартету" найчастіше потерпали студенти, медики, вчителі, працівники сфери обслуговування.

До речі, за своїми дамами невдовзі у міліцію навідалися й Володимир з Олександром. Під час розмови Червінець щиро зізнався оперативни-кам зрозумійте, це наш "хліб", наш "сімейний підряд" В Інших областях все йшло, наче по маслу. Вирішили зробити пробну "гастроль" в Ужгороду але... Вийшла осічка. Відчувалося, що сімейний "квартет" пройшов добрий вишкіл, навіть свого адвоката має На випадок провалу "щипачі" заготували кілька варіантів виправдання.

Найбільше хустські "гастролери" полюбляють Київ, Одесу, Хмельницький, Чернівці. Добре знають тамтешніх міліціонерів, оскільки, певніш за все, неодноразово попадалися на крадіжках. Проте якимось чином виходили сухими з води.

За рішенням суду Людмилу відпустили на підписку про невиїзд, оскільки цей злочин не належить до категорії тяжких. Однак немає гаранти, що, відчувши безкарність, хустські "щипачі" знову не візьмуться за злочинне ремесл. Як стверджують опера-тивники, "сімейний підряд" сприйме це як своєрідну індульгенцію й знову спокійнісінько "чиститиме" кишені необачних громадян.
Іван ЛАДЖУН
07 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

17:50
Суд обрав запобіжний захід підлітку, який відкрив стрілянину в школі на Закарпатті Фото новина
11:00
На Закарпатті підлітку повідомили про підозру за стрілянину у школі Фото новина
15:19
/ 2
На кордоні затримали громадянку Словаччини, яка вивозила українок у сексуальне рабство Фото новина
00:36
/ 1
Cтрілянину підлітка з пістолета в ліцеї Чопа розслідують як терористичний акт Фото новина
18:29
На Закарпатті судитимуть 15-річного водія, який спричинив смертельну ДТП Фото новина
15:44
/ 3
Жителю Берегова, який викрав жінку з дитиною і стріляв у поліцейських, загрожує довічне ув’язнення Фото новина
17:51
/ 1
Водій, який спричинив смертельну ДТП на Закарпатті, отримав 5 років тюрми
16:31
На Закарпатті повідомили про підозру чоловіку, який викрав жінку з дитиною та відкрив вогонь по поліцейських
13:09
В Ужгороді чоловіка засудили до 13 років за жорстоке вбивство Фото новина
17:04
/ 2
Поліція оприлюднила деталі резонансного викрадення жінки з 3-річною дитиною на Закарпатті Фото новина
15:23
На Берегівщині затримали чоловіка, який викрав жінку з дитиною і відкрив вогонь по поліції Фото новина
11:08
/ 1
На Закарпатті та Прикарпатті викрили підпільний тютюновий бізнес Фото новина
15:12
/ 1
В Ужгороді на Великдень патрульні блокували авто в орієнтуванні з п'яною водійкою за кермом
13:31
У Ясіні на Рахівщині 24-річний прикарпатець "конфліктно" стріляв з "травмата" у 23-річного місцевого жителя Фото новина
12:18
Суд залишив іноземця, який зґвалтував неповнолітню у Мукачеві, під вартою Фото новина
17:28
/ 2
У справі про побиття ветерана на Закарпатті нові підозрювані Фото новина
11:22
На Тячівщині двом чоловікам повідомили про підозру за побиття ветерана Фото новина
17:25
/ 1
На Закарпатті ув’язнений кримінальний авторитет організував переправлення чоловіків за кордон Фото новина
16:25
Наркоторговця з Іршави засудили до 7 років і 6 місяців ув’язнення
13:59
/ 2
На Закарпатті судитимуть матір через смерть 5-місячного сина Фото новина
11:50
/ 5
Директор хлібопекарні на Закарпатті ухилився від податків на 4,1 млн грн
10:55
/ 2
На Закарпатті відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого побиття ветерана війни Фото новина
10:43
На Закарпатті матір підозрюють у продажі власних дітей для жебракування Фото новина
09:41
/ 6
На Закарпатті військовослужбовця затримали за спробу дати хабар Фото новина
11:11
/ 1
На Закарпатті забудовниця відшкодувала понад 6,7 млн грн несплачених податків
» Всі новини