Минулоріч податківці Закарпаття виявили 10 злочинів за ухилення від сплати податків із сумою збитків понад 1 млн. грн.

24 лютого у ДПА у Закарпатській області відбулася прес-конференція за підсумками діяльності управління податкової міліції у 2008 році. З представниками засобів масової інформації зустрілися перший заступник голови ДПА у Закарпатській області – начальник управління податкової міліції Іван Швед та заступник начальника управління податкової міліції ДПА у Закарпатській області - начальник слідчого відділу Валерій Рокітянський.

Минулоріч податківці Закарпаття виявили 10 злочинів за ухилення від сплати податків із сумою збитків понад 1 млн. грн.

Як повідомив Іван Швед, протягом 2008 року працівниками податкової міліції області виявлено 103 злочини у сфері оподаткування, із них 57 – тяжкі та особливо тяжкі (це злочини, покарання за які Кримінальним кодексом України передбачене у вигляді позбавлення волі на строк від 5 років і більше). Із загального числа виявлених злочинів 24 - це злочини за ухилення від сплати податків, із яких у 10 встановлено суму збитків понад 1 млн. грн. Збитки по кримінальних справах, що порушені у 2008 році, становлять 17 млн. 307,3 тис. грн., з яких відшкодовано – 7млн. 586,6 тис. грн.

Те, що за минулий рік було виявлено 10 злочинів за ухилення від сплати податків із сумою збитків понад 1 млн. грн., на думку І.Шведа, свідчить про певні успіхи підрозділів податкової міліції області в боротьбі зі злочинністю у сфері оподаткування, однак роботи в цьому напрямку ще достатньо. Якщо проаналізувати, то найбільш криміналізованими сферами економіки в області і надалі залишаються торгівля, сфера обігу підакцизної продукції та лісопромисловий комплекс.

З незаконного обігу працівники податкової міліції минулоріч вилучили товарів та майна на 12 млн. 795тис.грн. Зокрема, пило- та лісоматеріалів на 398,7 тис. грн.; алкогольної продукції на 655,6 тис. грн.; тютюнових виробів на 1 млн. 066,5 тис. грн.; металобрухту на 142,5 тис. грн.; паливно-мастильних матеріалів на 73,2 тис. грн.; продуктів харчування на 1 млн. 521 тис. грн.; на 52 тис.грн. побутової техніки; інших товарів – майже на 8,9 млн. (це і гральні апарати, і станки та обладнання з підпільних цехів, кондиціонери, трикотажні вироби, будматеріали, парфуми тощо).

Одним з актуальних напрямків роботи підрозділів податкової міліції є викриття незаконної діяльності суб’єктів господарювання. Так, протягом минулого року припинено діяльність 68 підпільних цехів, у т.ч. 17 – з нелегального виробництва алкогольної продукції. За всіма фактами підпільного виробництва та реалізації фальсифікованої алкогольної продукції порушені кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. ст. 204, 216 КК України.

Ще одним важливим напрямом діяльності податкової міліції Іван Швед назвав роботу з виявлення правопорушень і злочинів, пов’язаних з ухиленням від сплати ПДВ та незаконним відшкодуванням з бюджету цього виду податку. До прикладу, за минулий рік податковою міліцією за виявленими фактами необґрунтованої заявки на відшкодування ПДВ порушено 8 кримінальних справ.

У 2008 році, повідомив заступник начальника управління податкової міліції ДПА у Закарпатській області Валерій Рокітянський, слідчими податкової міліції у сфері оподаткування прийнято до провадження 67 кримінальних справ, в т.ч. 45 справ по тяжких злочинах. Закінчено провадження 37 кримінальних справ, в т.ч. 23 справи по тяжких злочинах. За закінченими справами встановлено збитки 2 млн. 053тис. грн., відшкодовано 780 тис.грн., накладено арешт на майно вартістю 6 млн. 849 тис. грн. На розгляд суду направлено 33 кримінальні справи, з них 29 – з обвинувальним висновком, 4– для звільнення від кримінальної відповідальності. З числа резонансних кримінальних справ закінчено провадження 7 справ, з яких 3 направлено до суду з обвинувальним висновком.

Загалом, підбиваючи підсумки роботи у 2008 році, працівники податкової міліції краю констатували, що їм вдалося досягнути певних позитивних результатів. Як було наголошено на прес-конференції, працівники податкової міліції й надалі приділятимуть велику увагу викриттю злочинів у сфері оподаткування та їх розслідуванню, а також забезпеченню максимального відшкодування нанесених державі збитків. Наприкінці зустрічі керівники податкової міліції відповіли на запитання журналістів.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області

25 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, Ужгород, податки

НОВИНИ: Кримінал

04:12
/ 2
Чоловік, який п'яний запускав феєрверки у циганському таборі Виноградова, відбудеться невеликим штрафом Фото новинаВідео новина
03:37
У Мукачеві "п'яний" Land Rover зіткнувся з автобусом Mercedes Фото новина
02:37
У Поляні на Мукачівщині невідомий посеред дня стріляв по собаках Фото новина
01:59
У Тячеві злодійка викрала у дружини військового гаманець з 20 тисячами гривень Фото новина
04:10
/ 5
Міжгірець, уклавши угоду з прокурором, уник 5 років тюрми за продаж "гуманітарних" позашляховиків Фото новина
03:21
В Ужгороді виявили ще одного наркоп'яного водія, вже позбавленого права керування Фото новина
03:12
В Ужгороді чоловік розбив лобове скло авто і втік Фото новина
03:04
/ 2
Ужгородець отримав рік умовного покарання за спробу контрабанди в 2015 році картин Бокшая та Ерделі до Словаччини Фото новина
19:43
На Тячівщині судитимуть неповнолітнього з Дубового, який побив і пограбував таксиста Фото новина
16:52
/ 8
Мінкульт не погоджував будівництва 16-поверхівки у центрі Ужгорода, воно незаконне
15:45
49-річний житель Міжгір'я викрав з будинку заробітчанки понад 100 тис. грн, ювелірку та ноутбук Фото новина
14:09
/ 1
Закарпатці присудили 5 років тюрми за спробу вивезти в угорщину нелегалів з Афганістану
03:21
В Ужгороді виявили п'яного "безправного" підлітка за кермом ВАЗа Фото новина
18:19
/ 2
Біля Ужгорода в таксі виявили двох "ухилянтів", що їхали "до дівчат на Паску" в напрямку Словаччини Фото новина
15:58
В Ужгороді на об'їзній затримали "безправного" водія "під кайфом" Фото новина
15:35
/ 6
В Ужгороді п'яний водій врізався у Volkswagen, далі травмував жінку на "зебрі" та втік з місця події Фото новина (ОНОВЛЕНО)
16:38
/ 1
Закарпатець намагався ввезти в Україну з Чехії незадекларованими 40 тис. "чужих" доларів Фото новина
03:03
/ 3
На Рахівщині, біля румунського кордону, затримали групу "туристів"-"ухилянтів" Фото новина
19:31
У Мукачеві "безправного" водія "під кайфом" оштрафували на 38 тис. грн Фото новина
16:05
В Ужгороді затримали водія "під кайфом", з "травою" і "бульбулятором" Фото новина
03:46
/ 1
Справу тячівця, що налагодив продаж фальшивих купюр номіналом 500 євро, передано до суду
03:06
/ 3
Суд в Ужгороді "перкваліфікував" колишнього слідчого поліції з корупціонера на шахрая і звільнив від відповідальності за строком давності
02:00
/ 7
За угодою з прокурором суддя з Перечина "умовно" покарав прикордонника-кінолога за переправлення "ухилянта" через кордон
19:07
/ 18
За фактом знищення на Закарпатті пралісів під дорогу для вітропарку Єфімова-Мкртчана розпочато кримінальне провадження – Офіс Генпрокурора
13:55
У Королеві на Берегівщині під час пиятики 33-річна співмешканка орендаря зарізала 44-річного власника будинку Фото новина
» Всі новини