Чи буде тепло в домівках закарпатців?

Ситуацію з теплопостачанням коментує голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші.

Чи буде тепло в домівках закарпатців?

Зима вперто доводить свої права і нагадує міцненькими як для Закарпаття морозами. Що викликає стурбованість громадян, тепло осель яких залежить від котелень. Привід для занепокоєння є, адже в деяких містах України вже відключені від теплопостачання тисячі квартир, навчальні і дошкільні заклади. Якою є ситуація в нашій області, коментує голова облдержадміністрації Олег Гаваші:

 – Почну з того, що наша область має свою специфіку в порівнянні з іншими регіонами: у нас найвищий в державі відсоток переходу населення та бюджетних установ на автономне опалення. Наразі залишаються лише три міста, де населення ще частково отримує централізоване теплопостачання від комунальних котелень: скажімо, в обласному центрі на «автономку» перейшло близько 75 відсотків населення, в Мукачеві – половина, така ж тенденція і по Виноградову. Практично вся бюджетна сфера області вже переведена на автономне опалення. Як бачимо, рішення про переведення всієї бюджетної сфери та населення на індивідуальне опалення абсолютно виправдовує себе, і ми над цим і надалі активно працюватимемо.

 Загалом по області тепло населенню, бюджетній сфері та іншим споживачам на сьогодні подають 854 котелень, з яких 77 – комунальні, і всі вони в даний час працюють.

 Але хочу сказати, що Закарпатська область дійсно має один із найнижчих показників розрахунку підприємств теплокомуненергетики за спожитий природний газ (але рівень розрахунків населення, що має індивідуальне опалення, – понад 100 відсотків).

 Тому є кілька причин. Деякі люди вперто не бажають усвідомити, що газ, а відповідно і тепло та інші блага цивілізації мають свою ціну і за них треба платити так само, як, скажімо, за хліб. Низький рівень проплати за теплопостачання спричинює те, що Ужгород і Мукачево не може отримати лімітів на газ, а відповідно існує загроза відключення котелень. На сьогодні «Уж-тепло» боргує 7,9 мільйона, «Мукачів-тепло» – 2,7 мільйона гривень (і це без боргу минулих років). Тому ще раз звертаюсь до всіх із проханням своєчасно розраховуватись за спожите тепло, гарячу воду тощо. Тим більше, що громадяни мають право на отримання житлових субсидій. І у січні цим правом скористалося близько 9,9 тисячі закарпатських сімей і це далеко не всі, хто міг би отримати субсидію.

 Незважаючи на те, що ВАТ «Закарпатгаз» отримав доручення ДК «Газ України» про відключення комунальних котелень через відсутність лімітів на газ, обласна державна адміністрація займає чітку позицію: населення, освітні і медичні заклади в жодному разі не будуть відключені від теплопостачання. При цьому керуємось Законом України «Про теплопостачання», який забороняє відключення цієї категорії споживачів у зимовий період. Разом з тим, вживаємо низку заходів щодо економного споживання природного газу.

 Мусимо визнати, що у нинішній ситуації винні не тільки споживачі. За листопад-лютий ДК «Газ України» не провів розрахунки за надані населенню пільги і субсидії – борг становить 21,3 млн. гривень. При цьому область подала всі необхідні матеріали.

 Показник проплати за спожите тепло також покращився б, якби підприємства теплокомуненерго змогли проплатити різницю в тарифах на теплову енергію (як відомо, нинішні тарифи не відповідають собівартості послуги).  Однак з початку цього року область не отримала з державного бюджету жодної гривні на покриття цієї різниці. Досі урядом не прийнято постанову про порядок використання цих коштів. Тому заборгованість зростатиме і надалі. І, як завжди, заручниками безпорадності високих урядовців, які, до речі, сидять в теплих кабінетах, є прості люди у всіх регіонах України.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
20 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, квартири, тепло, Олег Гаваші

НОВИНИ: Соціо

18:06
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
15:48
В Україні зареєстрували друге географічне зазначення харчового продукту – гуцульська коров'яча бриндза
15:21
/ 2
Вантажівка з фірмовими речами "фінішувала" на митному посту "Тиса"
14:26
/ 2
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
13:44
/ 1
За пів року на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 9,7% більше, ніж торік
13:39
У серпні на Закарпатті овочі подешевшали на 15,3%, фрукти – на 7,6%
13:20
В Ужгороді стартував "Книга-фест 2020"
10:33
/ 3
Понад 28 тисяч споживачів на Закарпатті жодного разу не сплатили за послугу розподілу газу
10:26
/ 7
Реконструкція пункту пропуску "Ужгород" знову призупинена
10:20
У ПАДІЮНі в Ужгороді розпочався навчальний рік
03:54
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
19:33
/ 1
Топ 5 нових флагманських проєктів на Закарпатті 2020
17:38
/ 1
ФОТОФАКТ. У Берегові унаслідок зіткнення автівки перекинулися на дахи
16:19
Із "офіційних" безробітних на Закарпатті 36,4% – чоловіки, 63,6% – жінки
16:15
У Мукачівській дитячо-юнацькій спортивній школі триває реконструкція бігових доріжок
15:30
На Закарпатті понад 2 тисячі людей змінили свою виборчу адресу
15:29
/ 1
В Ужгородській міськраді відбулося засідання ради голів ОСББ, ЖБК
13:30
Закарпатські громади після виборів не залежатимуть від районів
09:45
Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми
09:29
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-липні 2020 року
18:09
/ 2
Влада закарпатського Чопа просить відновити перевезення автобусним та залізничним транспортом
18:06
В Ужгороді запланували реконструкцію пішохідних переходів для людей з особливими потребами та криті велосипедні парковки
16:58
/ 3
Суд закрив справу щодо мера Ужгорода Андріїва стосовно ймовірного корупційного правопорушення
15:30
На підприємствах машинобудування Закарпаття у січні-липні обсяг випуску промислової продукції зменшено на 24,3%
15:21
/ 1
Віктор Петров запустив сайт “Банку Ідей для Ужгорода"
» Всі новини