Закарпаття: Антикризовий закон безробітним не на радість

Сьогодні на Закарпатті офіційно зареєстровано 24 560 безробітних, що приблизно на 6 000 чоловік більше, ніж було в аналогічний період минулого року.

Закарпаття: Антикризовий закон безробітним не на радість

Як поінформував директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, нестабільна ситуація на ринку праці почалася ще у жовтні – саме тоді багато підприємств скоротили обсяги виробництва, а то й зовсім його зупинили. Відтоді до служби зайнятості звернулося 6 700 чоловік, майже 4000 з яких звільнені за згодою сторін. Відповідно, їм центри зайнятості на 8-мий день після взяття на облік виплачували матеріальну допомогу.

 Юрій Іванович прокоментував зміни до Закону України «Про зайнятість», що вступили в дію 13 січня. Відтепер людина, що звільнилася за власним бажанням або за згодою сторін, почне отримувати допомогу, якщо їй не знайдуть роботу, не на 8-ий день після взяття на облік, а… через три місяці. Не стосується це положення лише людей, котрих з роботи скоротили і попередили про це за кілька місяців. Ще одне нововведення – 0,6 % від своїх доходів у Фонд безробіття будуть платити працюючі пенсіонери. Проте найбільше неприємностей зміни принесли селянам. Людям, які є «членами селянського господарства» (саме так у законі називають власників землі у селі – Авт.), матеріальна допомога по безробіттю не передбачається зовсім. Щоправда, Юрій Фущич зазначив, що наразі на всеукраїнському рівні вирішується питання відміни цієї поправки.

 У зв’язку з збільшенням витрат зі страхового фонду по безробіттю, державна служба зайнятості наразі припинила створювати додаткові дотаційні робочі місця та надавати одноразову матеріальну допомогу для відкриття бізнесової справи.

Ярослав Гулан, ЗІА "Простір"
10 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття

НОВИНИ: Соціо

17:27
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із родинами переселенців Фото новина
15:52
На Закарпатті прикордонники затримали двох порушників та їхнього переправника Фото новина
15:01
У Мукачеві провели в останню путь полеглого Героя Євгена Мазія Фото новина
12:00
Майстер спорту з Мукачева поїде на Чемпіонат світу до Японії Фото новина
09:48
У Великих Лазах на Ужгородщині попрощаються з 42-річним воїном Євгеном Калиняком Фото новина
09:01
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень на 20 листопада
18:31
В Ужгороді водій їздив п’яним і спричинив ДТП Фото новина
17:17
На Закарпатті викрили схему переправлення ухилянтів, яких маскували під військових Фото новина
14:53
/ 5
Лікаря на Міжгірщині судитимуть за завищення ціни рентген-апарата на понад пів мільйона грн Фото новина
13:35
/ 1
У Мукачеві попрощаються із полеглим Героєм Євгеном Мазієм Фото новина
10:41
/ 3
Жителі села Іза протестують через запровадження карантину після спалаху гепатиту А Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії на 19 листопада
17:26
/ 1
Ужгородка розтрощила дорожній знак та втекла Фото новина
11:30
/ 1
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 2
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
08:45
Під час конкурсу "Міс і Місіс Закарпаття" активістки вийшли з плакатами проти руйнування гір під вітряки Фото новина
17:43
Закарпатські прикордонники затримали групу чоловіків, які намагалися втекти до Словаччини Фото новина
15:35
Нічна пожежа у Новому Давидкові знищила гараж Фото новина
15:11
Стало відомо про загибель Івана Дорогі з Великої Копані Виноградівської громади, що вважався зниклим безвісти з 2023-го Фото новина
14:31
На Донеччині поліг Сергій Юхимчук з Червеньова на Мукачівщині
18:45
/ 5
Підтверджено загибель на війні захисника із села Майдан на Міжгірщині Володимира Вдовенка Фото новина
14:26
/ 1
На Закарпатті камера прикордонників зафіксувала бурого ведмедя Фото новина
09:09
/ 1
Закарпатські лікарі відновили ріст кістки 12-річній пацієнтці без складної операції Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
14:14
/ 1
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
» Всі новини