Закарпаття: 1,6 км водогону протягли до с.Кострино, де стався витік дизпалива

На 17 год. 9 лютого до закарпатського села Кострино, яке постраждало внаслідок витоку дизпалива, прокладено 1,6 км магістрального водогону, в тому числі 90 м. по дну р. Уж. Загалом довжина водопроводу становитиме близько 4 км. Водогін дозволить забезпечити селян якісною питною водою, оскільки вода з криниць через потрапляння до них дизпалива непридатна до вживання.

Роботи проводить водогосподарська організація ВАТ "ПМК-78", залучено 18 спеціалістів та 10 одиниць техніки, - повідомили в Закарпатському обласному управлінні по меліорації і водному господарству.

Будівництво водогону губернатор області Олег Гаваші назвав завданням номер один. Роботи ускладнюються через те, що мережі треба прокладати у скельних породах та через річку. Водозабір буде здійснюватись із джерела в горах. В селі через кожні 50 м обладнають водяні колонки. Укладання водогону мають завершити до 20 лютого. Його оплатить ДП "ПрикарпатЗахідтранс".

На місці аварії тривають роботи з ліквідації наслідків витоку нафтопродуктів. Аварійна бригада управління (6 осіб) спільно з спеціалістами ДП "ПрикарпатЗахідтранс" щоденно здійснює заміну бонових загорож та проводить обробку забрудненої території сорбентом "Еконадін". Вжиті заходи дозволили не допустити потрапляння нафтопродуктів в р. Уж. Лабораторією облводгоспу ведеться щоденний контрольний моніторинг за якістю поверхневих вод р. Уж.

Фахівці лабораторії облводгоспу додатково проводять вивчення можливостей сучасних нових видів сорбентів на основі живих мікроорганізмів "Мікрозім Гідрокарбон Тріт" для знешкодження нафтових забруднень.

Одержані висновки та відповідні рекомендації буде надано ДП "ПрикарпатЗахідтранс" для придбання цього сорбенту і використання його в майбутньому для оперативного та ефективного очищення забрудненої території від нафтопродуктів.

Довiдка

17 січня неподалік села Кострино внаслідок розгерметизації магістрального продуктопроводу Акціонерної компанії "Транснафтопродукт" витік 100-120 кубометрів дизпалива призвів до підтоплення житлових будинків та створив загрозу забруднення нафтопродуктами річки Уж, з якої постачається вода до обласного центру - міста Ужгорода.

ZAXID.NET
10 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, Ужгород, водогін, аварія

НОВИНИ: Соціо

10:16
На кордоні Закарпаття очікують зростання трафіку до 30%
18:21
На Закарпатті виявили викрадений у ЄС мікроавтобус Фото новина
16:09
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками алкогольного сп’яніння Фото новина
15:45
/ 3
На Закарпатті судитимуть колишню лікарку МСЕК, яку обвинувачують в отриманні хабарів Фото новина
13:32
На Берегівщині легковик злетів у кювет Фото новина
11:02
У гірському селі на Ужгородщині медики прийняли пологи вдома Фото новина
18:05
У закарпатських горах затримали двох чоловіків, які прямували до Словаччини Фото новина
15:27
На Рахівщині рятувальники допомогли трьом туристам, які заблукали в горах під час негоди Фото новина
11:58
/ 2
У Хусті виявили трьох нелегальних перевізників пасажирів Фото новина
17:17
У селищі Ясіня попрощалися з полеглим на війні з росією воїном Василем Вербищуком Фото новина
15:51
На полі в Ужгородському районі виявили мінометну міну часів Другої світової війни Фото новина
15:05
На Закарпатті за місяць розшукали 52 водіїв, які втекли з місця ДТП
12:08
/ 4
Посадовця Мукачівської РДА підозрюють у продажі фіктивної «броні» від мобілізації Фото новина
11:04
На Львівщині перекинувся мотоцикл: постраждала 20-річна закарпатка Фото новина
10:05
Після ворожого полону додому повернувся закарпатець Василь Лендєл Фото новина
18:00
На кордоні з Угорщиною затримали закарпатця, якого розшукувала поліція за підозрою у грабежі
16:18
/ 1
Закарпатські рятувальники увійшли до десятки найсильніших команд ДСНС України Фото новина
09:20
100-річний ювілей відзначила жителька села Кибляри на Ужгородщині Фото новина
06:48
/ 1
У вівторок в Ужгороді презентуватиме свою книжку відомий військовий репортер зі Словенії
14:24
В Ужгороді зупинили п’яного водія без прав Фото новина
13:02
У центрі Ужгорода під колеса легковика потрапила дитина Фото новина
18:17
/ 5
На Закарпатті прикордонники викрили двох хабародавців Фото новина
17:10
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який кілька днів блукав у горах Фото новина
14:18
/ 2
Останній дзвоник пролунав сьогодні для школярів Ужгорода Фото новина
13:06
/ 1
На Тячівщині 10-річна дитина потрапила до реанімації після наїзду електросамоката Фото новина
» Всі новини