"Закарпатський облавтодор" використовує для утримання доріг узимку ефективніші нові соляні технології

Уже третій рік поспіль Державне підприємство «Закарпатський облавтодор» застосовує соляні технології для зимового утримання автодоріг державного значення М-06 «Київ-Чоп» та М-08 «Обхід м.Ужгород – КПП Ужгород». Для зберігання технічної солі було збудовано три склади ангарного типу загальною місткістю 1 тис. 500 тонн.

"Закарпатський облавтодор" використовує для утримання доріг узимку ефективніші нові соляні технології

Для розподілення солі закуплено вісім солерозподілювачів на базі автомобілів МАЗ, КРАЗ і SCANIA та дві установки для приготування соляних розчинів. Аби контролювати стан покриття на автодорозі Київ-Чоп встановлено дві дорожні метеостанції та дві відеокамери. Директор ДП «Закарпатський облавтодор» Михайло Попович переконаний, що впровадження соляних технологій в порівнянні з піщано-соляними сумішами здешевлює витрати на зимове утримання доріг за рахунок економії протиожеледних і пально-мастильних матеріалів, а також значно скорочує термін ліквідації зимової слизькості та дозволяє забезпечити безперебійність руху автотранспорту незалежно від погодних умов.

Найбільш розповсюдженими способами боротьби зі слизькістю на дорогах Прикарпаття взимку є хіміко-фрикційний та хімічний. В останньому переважно застосовуються тверді кристалічні хімічні речовини – хлористий натрій (технічна сіль). Однак, для здешевлення робіт із зимового утримання доріг у філії «Богородичанська ДЕД» (Івано-Франківський Облавтодор) в останні роки почали використовувати місцевий матеріал – соляні розчини (розсоли), відібрані з природних джерел та технологічних відстійників регіону. Згідно з результатами досліджень ДерждорНДІ, концентрація солей в розчинах становить понад 20%. Ці розчини рекомендовано застосовувати як для профілактики утворення, так і для ліквідації ожеледиці та сніжнольодового накату.

За словами директора ДП «Івано-Франківський облавтодор» Володимира Рачкевича, підприємство має намір використати позитивний досвід Богородичанської ДЕД, як мінімум, ще в двох філіях – Долинській ДЕД та Івано-ФранківськомуДЕУ. Однак, реалізація цих планів потребує придбання спеціального обладнання для забору соляного розчину з джерел та відстійників; хімічно стійких резервуарів для зберігання ропи та устаткування для розподілення розчинів по проїзній частині. Підприємство вже розпочало роботу над вирішенням цих проблем.

Прес-служба Укравтодору
06 лютого 2009р.

Теги: Чоп, Закарпаття, Ужгород, автомобіль, погода, дорога, сіль

НОВИНИ: Соціо

12:33
/ 1
У Буштині відкрили стели на честь воїнів Мукачівського прикордонного загону Фото новина
08:47
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнень електроенергії на 7 грудня
18:57
/ 3
На Закарпатті запустили процес забудови вітряками гори Гострої - частини Смарагдової мережі
15:27
Військові, ветерани та волонтери отримали державні нагороди до Дня ЗСУ Фото новина
13:26
/ 7
В Ужгороді патрульний надав домедичну допомогу чоловікові після бійки
09:15
Нічний удар по залізниці спричинив масові затримки поїздів на Закарпаття
18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
10:59
/ 2
Затриманий на хабарі суддя Олександр Пелих мобілізувався до ЗСУ
09:20
/ 13
Керівником Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області призначено Костянтина Черпіцького Фото новина
09:08
/ 2
Чопський прикордонний загін очолив Євгеній Бабич Фото новина
09:01
На Закарпатті оприлюднили прогнозований графік можливих відключень електроенергії на 5 грудня
16:52
На війні з рф помер військовий із села Свобода на Берегівщині Михайло Дерда Фото новина
13:56
В Ужгороді відкрили міні-скульптуру «Різдвяний цвіркун» Фото новина
09:09
Актуальний графік відключень електроенергії на Закарпатті 4 грудня
23:08
На війні поліг Василь Русин з Бистриці Чинадіївської громади Фото новина
18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
/ 1
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
» Всі новини