Держслужбовці Закарпаття доопрацювали малі проекти в рамках регіональної стратегії розвитку регіону

29-30 січня в Ужгороді проходив семінар-консультація для державних службовців середньої ланки у рамках навчання з керування та впровадження малих проектів. Робочі групи з семи районів та трьох міст Закарпаття доопрацьовували окремі розділи власних проектів з реалізації короткострокових стратегічних цілей Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року.

Держслужбовці Закарпаття доопрацювали малі проекти в рамках регіональної стратегії розвитку регіону

Учасників консультували регіональні експерти проекту партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток» Світлана Слава та Ярослав Бойко (Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за фінансової  підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку). Спільно з учасниками фахівці узгоджували списки команд та мережі ключових сторін, розробляли плани дій та графіки виконання проекту, механізми оцінки соціального та гендерного  впливу від проекту, а також опрацьовували бюджетну частину проектів.

Крім того під час семінару відбулося представлення донорських фондів. Зокрема про можливості фінансової підтримки громадських ініціатив та надання технічної допомоги органам місцевого самоврядування та громадським організаціям розповіли директор Карпатського фонду Руслан Жиленко та директор «Карпатського регіонального центру інноваційного розвитку»  Василь Матій.
На думку експерта Ярослава Бойка, кожен проект є по-своєму цікавим.  «Зокрема, досить актуальною є розробка учасників головного управління Держкомзему в Закарпатській області для Ужгородського району, які пропонують застосувати геоінформаційні технології у роботі з земельними ресурсами району - зібрати в одному місці, автоматизувати та систематизувати всю інформацію, яка існує по власниках земельних ділянок, інформацію про інші земельні та лісові ресурси Ужгородщини».

Експерт Світлана Слава зазначає, що на даному етапі команди мають різний рівень підготовки.  «Є кілька майже повністю розроблених проектів, один з них - створення хоспісу у Виноградові, де керівництво району вже виділило будівлю. Цікаву ідею пропонують також рахівчани - створення Всеукраїнського центру сходження на гору Говерла. Незвичайний цей проект і з точки зору інноваційних елементів, оскільки у тій місцевості немає електроенергії, для чого заплановано встановити вітряк.  Ще одна цікава ідея -- створення енергосервісної компанії в Ужгороді, яка би працювала на всю область, мала би технічно та інженерно підготований персонал, робила б аудит використаної електроенергії тощо».

 Експерти переконані, що економічна криза в країні не стане на заваді втілення соціально важливих ініціатив у районах Закарпаття. А навпаки підштовхне громади до більш ефективних рішень і вмотивує до об’єднання та пошуку  донорів.

05 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, Ужгород, регіональний розвиток, стратегія, проект

НОВИНИ: Соціо

12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
/ 1
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
11:22
У селі Пилипець на Хустщині попрощаються із полеглим воїном Василем Рогачем Фото новина
18:06
В Ужгороді вшанували пам’ять загиблого прикордонника Віктора Синька Фото новина
17:03
На Ужгородщині пожежа в гаражі ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
» Всі новини