На думку авторів проекту, реалізація такої пропозиції знизить негативний вплив зростання ціни енергоносіїв, передусім, газу на економіку міста, на бюджетний процес та сприятиме стабілізації роботи підприємств, зокрема, й житлово-комунальної сфери.
Представники УНП у проекті запропонували невідкладно розробити 2-х річну програму з впровадження альтернативних джерел енергії та систем енергозбереження, яка повинна містити чорнові варіанти проектів з використання сонячної енергії, енергії з побутових відходів та застосування пристроїв «Антипік» разом з багатотарифними лічильниками.
У зверненні також пропонується ввести у практику проведення через ЗМІ інформаційно-консультативної роботи серед мешканців Ужгорода, роз’яснюючи питання необхідності збереження тепла і ефективного використання енергії та пов’язуючи це з економією коштів.
Питання енергозбереження є дуже важливим і, як наголосив один з авторів проекту Василь Шерегій, член колегії з питань національної безпеки при УНП, «раціональне та економне використання енергоносіїв має стати не просто пріоритетом, а стилем життя кожного українця».