У день 70-річчя Сумської області юні альпіністи Сумщини зійшли на Говерлу

Ювілеї відзначають по-різному: трудовими, спортивними подвигам,; відкриттями, банкетами, нагородами... Альпіністи, як правило, здійснюють сходження.

У день 70-річчя Сумської області юні альпіністи Сумщини зійшли на Говерлу

Тому ювілей Сумської області було вирішено відсвяткувати в Карпатах, на Говерлі - найвищій точці України (2061 м). Туди 5 січня відправилися вихованці клубу «Абалаковець» Сумського Палацу дітей та юнацтва та гуртківці Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Місце розташування - с.Лазещина Рахівського р-ну Закарпатської області. Сходженню передували заняття на снігу, лекції, тренувальні виходи. Підготовку альпіністів серйозно перевіряли рятувальники - як сумські (випускники клубу «Абалаковець» і члени альпклубу «Суми»), так і начальник Говерлянського контрольно-рятувального пункту (КРП) Д. Климпуш. (Дмитро Васильович давно знайомий з сумчанам і зустрічає їх як старих друзів.)

Ці хлопці не звикли ніжитися в ліжку. І завжди вміють зібратися, сконцентруватися для подолання труднощів. 10 січня - день народження Сумської області, 70 років. Половина п'ятої - підйом! А о шостій годині машина підвозить сходжувачів до притулку Козьмещик - початку маршруту. 45 чоловік вервечкою розтягуються по крутому схилові, немов мерехтлива гірлянда (шлях висвітлюють налобні ліхтарики - картина, гідна пензля художника!). Три години лісом, редколіссям ... «А далі - голі, босі і курносі, - жартує Віра Паненко, керівник альпініади, кандидат у майстри спорту, інструктор альпінізму. - Дує зліва, дує справа; відкриті всім вітрам, ще три години піднімаємося по гребеневі ».

У групі - діти різного віку, від старшокласників до 10-річних. Якщо когось «здуває» або він починає мерзнути, тут як тут - рятувальники: все на телефонному зв'язку, у кожного аптечка, шоколад, чай ... Взяли у кільце дитину, розігрівся, надягли додаткову «одежку». Повеселів той - і далі, вгору. В 11.30 перші учасники вийшли на вершину і підняли прапор України та штандарти клубів. Через півгодини подтягнулися інші. «От і все!» - вітальні крики, «братання», фото на пам'ять; хоч замерзають об'єктиви, всі намагаються зафіксувати ці миті.

І все ж «це не все». З вершини ж не знімають - попереду спуск. А тут ще вітер посилився (з ніг валить!), Мороз 10 градусів, туман ... Але все закінчується благополучно. Через три години машина відвозить всіх «додому», в Лазещину. Тут, в КРП, - вручення нагород: посвідчення про сходження, пам'ятний значок і ювілейний диплом.

Це сходження, ювілейне, було найбільш масовим, а всього на Говерлу за три дні піднялися 94 чоловік. Потім були екскурсії в географічний центр Європи (м.Рахів), перші уроки гірськолижної техніки, Старий Новий рік у карпатській колибі, з ватрою і шашликами ... Запам'ятаються екскурсія по Львову, колядки на Різдво, свято Меланки і Василя. Але найголовніше - сходження на Говерлу дає їм право з гордістю носити звання «Альпіністи України». Вони підкорили свій «перший Еверест», перший альпіністський ступінь - вершину категорії складності 1Б. Настане час, і вони піднімуться на найскладніші вершини (6Б).

Хлопців переповнюють враження. 9-класниці Олесі Глущенко сподобалося все: звичаї, говірка, манери, гостинність карпатських мешканців; катання на санчатах, запряжених конями. «Приїхавши додому я не могла повірити, що була в Карпатах і зійшла на Говерлу». Годинами може розповідати про подорож 11-класник Данило Соляник: «Відчуваєш, що ти зробив те, про що багато хто лише мріє і лише деякі наважуються на це. Не можу порівняти це відчуття ні з чим. Тільки спустившись, розумієш, що сталося. Кожен з нас у дитинстві думав: що таке хмара? Мабуть, немає дитини, яка не хотіла би її торкнутися. Внизу я зрозумів, усвідомив - збулося! Не передати почуття, коли виповнюється твоя дитяча мрія. Я ходив у хмарах, я їх відчував, відчував! А ви ходили по хмарах?! »

Після такої емоційної розповіді і слухачеві хочеться на вершину ...

Олексій Дорошенко, "Ваш шанс"
31 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

09:47
/ 4
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 2
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 2
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
13:48
Представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій цікавився в Ужгороді, куди в місті залучати інвестиції
» Всі новини