Нові “правила гри” в цій галузі було прийнято минулого року на сесії облради, коли депутати за¬твердили порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення. До цього часу ці дозволи видавали на місцях – районні державні адміністрації.
Впродовж минулого року суб’єктам господарської діяльності було видано 121 дозволів. Влітку-восени на території області діяло 25 стаціонарних пунктів заготівлі грибів і ягід. У 2008 році для подальшої переробки на Закарпатті було зібрано 390 тонн чорниці, 40 тонн ожини та 58 тонн грибів.
На засіданні комісії йшлося про необхідність перегляду рівня нормативної плати за спеціальне користування лісових ресурсів місцевого значення.
– Ставки збору необхідно змінювати, адже на Закарпатті за кілограм зібраних ягід та грибів підприємець має сплатити 14 відсотків від закупівельної ціни, в той час, як в інших областях Західної України цей відсоток в рази менший. Інші області встановили або нижчі відсотки, або фіксовані тарифи, – каже голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик. – Така ситуація призвела до того, що минулими роками фіксувалися непоодинокі випадки, коли підприємці заготовляли дари лісу на Закарпатті, а «лісовий» збір сплачували в інших областях – Волинській, Рівненській та інших.
Окрім того, за інформацією представників комісії, у деяких місцевих радах відсутні рішення сесій про запровадження збору на розміщення об’єктів торгівлі, внаслідок чого бюджети громад втрачають належні їм кошти.
Ще одна проблема, про яку йшлося на засіданні комісії, – це облаштування мережі повноцінних приймальних пунктів, де б дотримувалися усіх вимог до продуктів харчування та вівся облік продукції, яку прийнято від населення.
За результатами засідання комісії було вирішено запросити на наступну нараду заготівельників, які працюють в області, які б озвучили власні пропозиції щодо рівня нормативного збору та встановлення середньозакупівельних цін на лісові ресурси.