Цьогоріч пенсії не зростатимуть, зате виплачуватимуть їх по-новому

«З виплатою пенсій у січні затри­мок не було», – повідомила на вів­тор­ковому брифінгу начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. Проте змінено дати їх виплат.

Цьогоріч пенсії не зростатимуть, зате виплачуватимуть їх по-новому

Насамперед установлено черговість: із початку кожного місяця першими отримуватимуть пенсії інваліди війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбов­ців, одержувачі пенсій у зв’язку з утратою годувальника та інваліди, потім (після 20-х чисел) – пенсіонери за ві­ком, що покинули роботу, відтак –  пен­сі­онери, які ще працюють. Усередині кожної категорії  громадяни, старші за віком, отримуватимуть пенсію в першу чергу.

Крім того, якщо виплати розпочиналися щомісяця з 2 числа, то відтепер тим, хто отримує пенсію через поштові відділення, її приноситимуть на два дні пізніше. Для тих, хто отримує пенсії че­рез банківські установи, з січня виплати йдуть щоденно, починаючи з 4 числа, – каже Анастасія Юріївна. – До речі, Пенсійний фонд України надіслав кожному пенсіонерові відповідне письмове повідомлення про дату отримання грошей».

Щоправда, на зауваження журналістів, мовляв, не всюди літні люди вчасно дістали такі повідомлення і неабияк хвилювалися, пані Пентек погодилася, що таке могло бути. Річ у тім, що надсилали повідомлення не регіональні відділення, а центральний офіс, а, як відомо, пенсіонерів у державі близько 13 мільйонів, тому технічних помилок і затримок уникнути було складно. До речі, якщо вся країна на новорічно-різдвяні свята відпочивала, то працівники Пенсійного фонду трудилися.

Є новина й для тих, хто отримував пенсії через банки. Вісімнадцять цих установ утратили право на ведення пенсійних виплат. У нашій області мали філії три з них, там обслуговували 483 пенсіонерів. Тепер людям виплачуватимуть гроші на пошті, але згодом, на бажання, вони можуть оформити отримання в якомусь іншому банку.

До речі, для Пенсійного фонду на­віть вигідніше виплачувати пенсії через банки, бо пошті доводиться переказувати чималі кошти. «Загальна сума виплат через поточні рахунки в банків­ських установах сягнула 757,6 млн грн. Серед пенсіонерів торік на 6,5 тис. чол. зросла кількість тих, хто отримує гроші через установи банків (нині таких 35 %). У 2008-му вдалося зекономити через це близько 6,8 млн гривень. Ці кошти можна спрямувати на виплату пенсій», – пояснює Анастасія Пентек.

Обмежено максимальний розмір пенсії – 5976 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну непрацездатну особу – 498 грн помножити на 12 мінімальних пенсій за віком). До того ж, за словами Анастасії Юріївни, у нашій області загальна кількість пенсіонерів на 1 січня цього року становить 288,4 тис. осіб, з них 9,2 тис. пенсіонерів силових структур. Потреба в коштах на виплати колишнім силовикам щомісяця становить 15,9 млн грн і повністю фінансується з Державного бюджету. Затримок у своєчасному фінансуванні протягом минулого року, а також на січень 2009 року, не було», – запевнила Анастасія Пентек.

Серед новинок і нова форма довід­ки для призначення пенсій держслужбовцям.

Спрощено й порядок отримання допомоги тим, хто поховав померлого пенсіонера. Якщо раніше для цього потрібно було подати довідку про смерть, то тепер, крім них, прийматимуть і дублікати або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

  Щодо перспектив на цей рік, то, як відомо, розміри пенсій збільшувати не планують, залишається сподіватися, що виплачуватимуть хоч ті, що й раніше.

Планове завдання із залучення до бюджету Пенсійного фонду на січень поточного року в нашій області становить близько 90 % до плану січня мину­лого року. Забезпеченість власними кош­тами у січні очікується на рівні 41 % (торік цей показник був 54 %), протягом першого кварталу – 49,5 %.

Зростає кількість боржників до Пенсійного фонду. Найбільше їх серед комунальних структур. Торік наш Пенсійний фонд подав 521 позов про стягнення заборгованості на суму понад 7632,3 тис. грн, у державній виконавчій службі перебуває 1991 документ на 11946,5 тис. грн.

З численних питань, які виникають щодо пенсій, їх виплати, закарпатці можуть звертатися за телефонами «гарячих ліній», що діють у кожному ра­йоні (телефон головного управління в Ужгороді – 61-40-49). А незабаром при всіх управліннях ПФ у районах працюватимуть і так звані пенсійні інформаційні кіоски, які наразі є тільки в обласному центрі.

Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
22 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

18:04
Суд у Львові продовжить розгляд справи по скасуванню висновку щодо будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
17:18
/ 1
Понад 37 тисяч закарпатців отримали більшу пенсію з 1 вересня – в середньому на 41 грн
15:07
/ 1
Уряд затвердив будівництво нового летовища на Закарпатті – міністр інфраструктури
14:14
В Ужгороді на зустрічі з послом Чехії в Україні та генконсулом Чехії обговорили реконструкцію військового цвинтаря на Шахті
11:52
За 8 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 13,7 млн пасажирів
10:34
/ 8
Найпотужніший на кордоні зі Словаччиною митний пост "Ужгород" розбудують і введуть в експлуатацію до кінця 2021 року
10:23
Понад 3600 шлюбів зареєстрували на Закарпатті протягом 8 місяців
10:03
Потенціал лабораторій УжНУ у власних наукових студіях зможуть використовувати учні Ужгородської спецшколи-інтернату
09:36
/ 1
До ТОП-200 шкіл України увійшов один освітній заклад із Закарпаття – класична гімназія в Ужгороді
03:19
/ 2
Зеленський поставив завдання включити реконструкцію ПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" до "Великого будівництва"
16:35
"Путівник у світ шрифту Брайля" презентували в Ужгороді
13:48
Черговий проект "Норвегія-Україна" урочисто відкрили в обласному центрі Закарпаття
13:05
В Ужгороді підписали меморандум, покликаний сприяти розвитку туризму в області
12:37
/ 1
У Мукачеві ОСББ отримають прилеглі земельні ділянки в користування
11:45
Людмила Сюзева: "Пізнай Ужгород" – проєкт, який дозволяє побачити місто по-новому
11:39
На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро
11:35
Віктору Ряшку присвоїли звання Почесного громадянина Мукачева
11:34
В Ужгороді – виставка "Такі, як є: стоп булінг!"
10:52
Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"
10:36
/ 2
ЦНАП Мукачева вже надає 326 адмінпослуг
10:16
У Мукачеві обдаровані вихованці мистецьких закладів отримуватимуть стипендії
16:46
На Закарпатті розпочався сезон збору і заготівлі паприки
16:37
В Ужгороді погодили розробку проєкту будівництва регулюючої споруди на Ужі біля Боздоського парку
16:33
В Ужгороді попередньо погодили комплексну Програму відновлення історичного центру на 2021-2023 роки
13:34
/ 2
Чопський прикордонний загін запрошує на службу за контрактом на посади інструкторів-кінологів
» Всі новини