Цьогоріч пенсії не зростатимуть, зате виплачуватимуть їх по-новому

«З виплатою пенсій у січні затри­мок не було», – повідомила на вів­тор­ковому брифінгу начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. Проте змінено дати їх виплат.

Цьогоріч пенсії не зростатимуть, зате виплачуватимуть їх по-новому

Насамперед установлено черговість: із початку кожного місяця першими отримуватимуть пенсії інваліди війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбов­ців, одержувачі пенсій у зв’язку з утратою годувальника та інваліди, потім (після 20-х чисел) – пенсіонери за ві­ком, що покинули роботу, відтак –  пен­сі­онери, які ще працюють. Усередині кожної категорії  громадяни, старші за віком, отримуватимуть пенсію в першу чергу.

Крім того, якщо виплати розпочиналися щомісяця з 2 числа, то відтепер тим, хто отримує пенсію через поштові відділення, її приноситимуть на два дні пізніше. Для тих, хто отримує пенсії че­рез банківські установи, з січня виплати йдуть щоденно, починаючи з 4 числа, – каже Анастасія Юріївна. – До речі, Пенсійний фонд України надіслав кожному пенсіонерові відповідне письмове повідомлення про дату отримання грошей».

Щоправда, на зауваження журналістів, мовляв, не всюди літні люди вчасно дістали такі повідомлення і неабияк хвилювалися, пані Пентек погодилася, що таке могло бути. Річ у тім, що надсилали повідомлення не регіональні відділення, а центральний офіс, а, як відомо, пенсіонерів у державі близько 13 мільйонів, тому технічних помилок і затримок уникнути було складно. До речі, якщо вся країна на новорічно-різдвяні свята відпочивала, то працівники Пенсійного фонду трудилися.

Є новина й для тих, хто отримував пенсії через банки. Вісімнадцять цих установ утратили право на ведення пенсійних виплат. У нашій області мали філії три з них, там обслуговували 483 пенсіонерів. Тепер людям виплачуватимуть гроші на пошті, але згодом, на бажання, вони можуть оформити отримання в якомусь іншому банку.

До речі, для Пенсійного фонду на­віть вигідніше виплачувати пенсії через банки, бо пошті доводиться переказувати чималі кошти. «Загальна сума виплат через поточні рахунки в банків­ських установах сягнула 757,6 млн грн. Серед пенсіонерів торік на 6,5 тис. чол. зросла кількість тих, хто отримує гроші через установи банків (нині таких 35 %). У 2008-му вдалося зекономити через це близько 6,8 млн гривень. Ці кошти можна спрямувати на виплату пенсій», – пояснює Анастасія Пентек.

Обмежено максимальний розмір пенсії – 5976 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну непрацездатну особу – 498 грн помножити на 12 мінімальних пенсій за віком). До того ж, за словами Анастасії Юріївни, у нашій області загальна кількість пенсіонерів на 1 січня цього року становить 288,4 тис. осіб, з них 9,2 тис. пенсіонерів силових структур. Потреба в коштах на виплати колишнім силовикам щомісяця становить 15,9 млн грн і повністю фінансується з Державного бюджету. Затримок у своєчасному фінансуванні протягом минулого року, а також на січень 2009 року, не було», – запевнила Анастасія Пентек.

Серед новинок і нова форма довід­ки для призначення пенсій держслужбовцям.

Спрощено й порядок отримання допомоги тим, хто поховав померлого пенсіонера. Якщо раніше для цього потрібно було подати довідку про смерть, то тепер, крім них, прийматимуть і дублікати або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

  Щодо перспектив на цей рік, то, як відомо, розміри пенсій збільшувати не планують, залишається сподіватися, що виплачуватимуть хоч ті, що й раніше.

Планове завдання із залучення до бюджету Пенсійного фонду на січень поточного року в нашій області становить близько 90 % до плану січня мину­лого року. Забезпеченість власними кош­тами у січні очікується на рівні 41 % (торік цей показник був 54 %), протягом першого кварталу – 49,5 %.

Зростає кількість боржників до Пенсійного фонду. Найбільше їх серед комунальних структур. Торік наш Пенсійний фонд подав 521 позов про стягнення заборгованості на суму понад 7632,3 тис. грн, у державній виконавчій службі перебуває 1991 документ на 11946,5 тис. грн.

З численних питань, які виникають щодо пенсій, їх виплати, закарпатці можуть звертатися за телефонами «гарячих ліній», що діють у кожному ра­йоні (телефон головного управління в Ужгороді – 61-40-49). А незабаром при всіх управліннях ПФ у районах працюватимуть і так звані пенсійні інформаційні кіоски, які наразі є тільки в обласному центрі.

Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
22 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини