Закарпаття: На Перечинщині відбувся семінар для секретарів сільских рад

Представники Західноукраїнського регіонального навчального центру продовжують започатковану практику навчань для працівників органів місцевого самоврядування області.

16 січня поточного року вони провели черговий семінар, на цей раз для секретарів сільських рад Перечинщини. Спеціалісти зі Львова – заступник директора зазначеного центру Віталій Лесюк та експерт-юрист Михайло Дручик запропонували учасникам семінару наперед окреслити коло проблем, які їх найбільше хвилюють, щоб можна було краще розкрити тему юридичної правильності оформлення окремих видів зобов’язань, з якими стикаються у процесі роботи органи місцевого самоврядування.

     Виявляється, що секретарям сільських рад найчастіше доводиться вирішувати земельні та майнові питання. Зважаючи на це, лектор Михайло Дручик детально розкрив поняття права власності. Зокрема, як органи місцевого самоврядування повинні здійснювати правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної або спільної власності. Ґрунтовно роз’яснив також, як правильно вчинити сільській раді, якщо на її території є безгосподарна річ або знайшлася бездоглядна домашня тварина, як визначити відумерлість спадщини, що таке самочинне будівництво.

     Цікавою та й необхідною стала тема договірних зобов’язань. Видів договорів є багато, але тут акцентувалася увага на тих, до яких найчастіше звертаються органи місцевого самоврядування. А це – договір купівлі-продажу, договір ренти, договір довічного утримання (догляду), договір найму, договір доручення, оренда тощо. На завершення семінару відбувся тренінг, - учасникам навчання було запропоновано підготувати оформлення спадщини з врахуванням управління нею та охорони спадкового майна.

     Представники райдержадміністрації та районної ради також були залучені до роботи у проведенні цього заходу. Безперечно, такий тренінг стане в нагоді секретарям сільських рад, - вважають у Перечинській районній раді.

Анна Мегіц, Закарпатська обласна рада
21 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

09:00
Оприлюднили погодинний графік відключення світла на Закарпатті 31 січня
21:44
/ 1
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
» Всі новини