Внаслідок аварійного виливу 60 тонн дизельного пального на Закарпатті забруднено 3480 м2 землі (ОНОВЛЕНО)

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області повідомляє, що станом на 19 січня 2009 року встановлено, що в результаті аварії на магістральному продуктопроводі ДП “ПрикарпатЗахідтранс” біля с. Кострино Великоберезнянського району нафтопродуктами (дизельним паливом) забруднено 3480 м2 земельних ресурсів, з них: 1480 м2 - землі сільськогосподарського призначення та 2000м2 – землі природно-заповідного фонду (Ужанського національного природного парку).

В результаті аварії в навколишнє природне середовище потрапило 60 тонн дизельного пального. З метою недопущення потрапляння нафтопродуктів в р. Уж проведено захисні роботи. Для вловлювання дизпалива рятувальними підрозділами МНС України було вирито котловани (уловлювачі), з яких проводиться відкачка дизпалива. Уловлено та зібрано 51 тонну пального.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод р. Уж. За даними лабораторних досліджень у пробах води відібраних 17 та 18 січня концентрація нафтопродуктів не перевищує гранично-допустиму.

За даними Закарпатського обласного управління по меліорації та водному господарству у випадку потрапляння нафтопродуктів в р. Уж, забруднення орієнтовно через 42 години досягло б Словацької Республіки (відстань до прикордонного створу становить 78 км). Вжиті заходи дали можливість локалізувати розповсюдження забруднення і не допустити забруднення вод річки Уж.

Контроль за якістю поверхневих вод р. Уж продовжується.
За результатами перевірки проведеної Інспекцією до адміністративної відповідальності притягнуто головного інженера ЛВДС „Дубриничі” ДП “ПрикарпатЗахідтранс” на суму штрафу 255 грн.

За порушення вимог природоохоронного законодавства Інспекцією винесено рішення про тимчасову заборону функціонування продуктопроводу ДП “ПрикарпатЗахідтранс” ВАТ “Юго-Западтранснефтепродукт” АК “Транснефтепродукт” на території Закарпатської області.

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області буде визначений розмір шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства ДП “ПрикарпатЗахідтранс” та пред’явлена претензія за екологічні збитки.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області
19 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:20
У Берегові спалахнув ресторан
09:00
/ 3
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території Свято-Покровського монастиря Фото новина
14:49
Бригада екстреної медичної допомоги врятувала ужгородку із зупинкою серця
11:32
/ 1
На Закарпатті медики встигли на пологи попри темряву та розмиту дорогу
17:58
/ 1
BMW зайнявся просто на парковці в Мукачеві Фото новина
13:22
На Мукачівщині під час пожежі врятували подружжя літнього віку Фото новина
15:40
/ 1
В Ужгороді горіла сауна спортивно-розважального комплексу Maximus Фото новина
13:34
На Закарпатті зафіксували нічний землетрус Фото новина
12:07
У Сільці під колесами легковика загинув 75-річний велосипедист Фото новина
10:53
На Закарпатті дитина отримала важку травму повіки під час гри із сокирою Фото новина
17:27
/ 1
На Рахівщині загинув 17-річний мотоцикліст, врізавшись у бетонний водовідлив Фото новина
16:27
/ 1
У Сускові автомобіль на смерть збив 53-річну жінку-пішохода Фото новина
14:59
У Хусті рятувальники оперативно загасили пожежу біля житлового будинку Фото новина
10:16
У Тересві ледь не згорів двоповерховий житловий будинок Фото новина
11:20
50-річна жінка загинула внаслідок пожежі в Ужгороді
15:06
На Хустщині під час руху загорівся КАМАЗ Фото новина
15:09
У Великому Березному під час руху загорівся автомобіль УАЗ
12:44
Поліція оприлюднила деталі смертельної ДТП на Хустщині, де загинула 32-річна жінка Фото новина
12:04
На Тячівщині під час пожежі у будинку загинув 61-річний чоловік Фото новина
18:11
/ 3
На Хустщині в смертельній ДТП загинула молода дівчина Фото новина
09:49
У Чопі через підтверджений випадок сказу запровадили карантин до кінця січня
14:12
На Закарпатті жінка знайшла артснаряд часів Другої світової у власному дворі Фото новина
11:59
Вечірня пожежа в Чумальові ледь не знищила майстерню господаря Фото новина
16:53
/ 2
На Берегівщині авто загорілося просто під час руху Фото новина
15:52
/ 1
Собака врятував господарство від нічної пожежі у Верхній Визниці Фото новина
» Всі новини