Документи з історії Закарпаття викликали жвавий інтерес архівістів і науковців Словаччини

У рамках «Європейського тижня науки і техніки» у словацькому місті Кошице пройшов семінар «Українська повстанська армія і Словаччина після 2-ї світової війни».

Президент Карпатської України о.Августин Волошин
Президент Карпатської України о.Августин Волошин

Важливою його складовою стала виставка документів з проблем УПА з фондів українських архівів, підготовлена та організована Державним архівом Закарпатської області. Одночасно, вперше у такому форматі та в історії архівної справи області, в приміщенні кошицького міського архіву (Словаччина) було презентовано ще одну виставку — видань Державного архіву Закарпатської області України. Подібної акції за всю історію архівної справи, за нашими даними, не проводив жоден архів України.

Обидві виставки, особливо публікацій архіву, викликали жвавий інтерес словацьких архівістів, науковців і засобів масової інформації, заявила на відкритті директор Державного архіву в Кошице Мілена Остролуцька.
У її відкритті взяв участь директор Інституту суспільних наук Словацької академії наук, доктор Мар'ян Гайдош, співробітники інституту та Кошицького і Пряшівського університетів, працівники Кошицького міського архіву.

Гостем виставки, на наше запрошення став також виконуючий обов'язки Генерального консула України в м. Пряшів (Словаччина) Юрій Колядинський, з яким, до речі, було обговорено можливість організації архівом, за участі нашого генконсульства, виставок з нагоди
відзначення 75-річчя Голодомору в Україні та 70-річчя Карпатської України в містах Кошице і Пряшів. Натомість з директором Інституту суспільних наук Словацької академії наук відбулися консультації щодо стану і перспектив реалізації у 2009 році спільного проекту «Дослідження інтеграції українського етносу в Карпатському регіоні у повоєнний період».

Відбулася також зустріч з представником кошицької телевізійної компанії «ATARAX» Свою Кратохві-ловою, на якій йшлося про участь архіву в створенні фільму про жертви сталінського режиму, в тому числі словаків та закарпатців.

Співробітництво Державного архіву Закарпатської області з науковцями і архівістами сусідньої Словацької Республіки в 2008 році набуло нових якісних рис і значного розвитку. Цікаві і важливі спільні заходи намічені також на 2009 рік.

Михайло Делеган, директор Державного архіву Закарпатської області
19 січня 2009р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

16:01
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
15:57
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 1
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 2
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
09:42
У Лазещині на Рахівщині прощатимуться з військовим Олександром Головко Фото новина
14:34
/ 9
Депутата райради Закарпаття викрили на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
13:25
/ 2
В Ужгороді в останню дорогу проведуть полеглого воїна Івана Черничка Фото новина
11:18
У Нижньому Болотному на Хустщині в останню дорогу провели захисника Віктора Шпиньовича Фото новина
10:05
На Мукачівщині медики рятували дітей від панічної атаки після озброєного нападу на їхню матір Фото новина
09:09
В Ужгороді вже цього тижня пройде Сакура Фест 2026 Фото новина
17:24
/ 3
В Ужгороді на 77-му році життя помер Почесний громадянин міста Василь Русин Фото новина
» Всі новини