Якщо чисельність українських угорців є стабільною, то чеська і словацька меншини стрімко зменшуються

Якщо в 1989 році в Україні проживало 9122 чехів, то в 2001 році вже 5917. За словами спеціаліста відділу дослідження етносів Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Віктора Категоренка, загальна чисельність чеської діаспори в Україні зменшилася на 35%, словацької на — 19%.

Якщо чисельність українських угорців є стабільною, то чеська і словацька меншини стрімко зменшуються Причиною такого стрімкого скорочення цих національних меншин є масове повернення на історичну батьківщину. Ця ж причина привела до скорочення єврейської общини України. Якщо в 1989 році в Україні налічувалося порядка 480 тис. євреїв, то в 2001 тільки 103 тис.

А ось кількість проживаючих в Україні угорців після 1989 року практично не зменшилася і складає 157 тис. людина. Причиною цього експерти вважають сприятливі умови, створені державою для угорців, а також те, що 90% угорців проживає на території однієї області — Закарпатської. На сьогоднішній день близько 40 населеним пунктам Закарпаття повернені колишні назви, обласна телерадіокомпанія частину свого мовлення веде на угорській мові.

В області діють 69 шкіл з угорською мовою навчання, а в ряді українських шкіл угорська мова викладається як друга іноземна. Крім цього, угорці мають низку громадських організацій, найбільшими з яких є Товариство угорської культури Закарпаття і Демократичний союз угорців України.
"Вголос"
31 жовтня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:17
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 2
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 4
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
08:53
Оприлюднили графік погодинних відключень світла на Закарпатті 2 лютого
18:18
/ 1
Поліцейські охорони затримали крадія в Ужгороді Фото новина
16:37
У Чопському прикордонному загоні відслужили молебень за зниклих та полонених військових Фото новина
15:33
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Фрінцком Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 лютого
18:26
У Мукачеві нетверезий водій мопеда спричинив ДТП Фото новина
09:00
Оприлюднили погодинний графік відключення світла на Закарпатті 31 січня
21:44
/ 4
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
» Всі новини