Закарпатська облрада допоможе фінансами "русинській" газеті

Сьогодні, 14 січня, відбулася чергова сесія Закарпатської обласної ради. На ній депутати прийняли рішення про фінансову підтримку русинської газети „Подкарпатський русин” у розмірі 60 тисяч гривень.

Закарпатська облрада допоможе фінансами "русинській" газеті

У світлі останніх подій – розслідування СБУ фактів наміру сепаратизму русинськими організаціями та порушення кримінальних справ – такі рішення є скандальним та антиукраїнським за суттю.

Прокоментувати це рішення ми попросили депутата Закарпатської облради, голову Закарпатської „Просвіти ім. Т. Г. Шевченка” Володимира Васильовича Піпаша:

„Найбільш резонансним політичним скандалом рішення сесії Закарпатської обласної ради від 14 січня 2009 року є те, що більшістю голосів депутати схвалили поправку депутата Є. Жупана до „Програми підтримки ЗМІ, видання творів закарпатських авторів та розвитку галузі на 2009 рік”, за якою, окрім газет „Новини Закарпаття”, „Карпат ігоз со”, „Мараморошани”, співзасновником яких є обласна рада, 60 тисяч грн. буде виділено газеті „Подкарпатський русин”, засновником якої є „Общество подкарпатських русинов”. Цікаво, що ці кошти, як і ще 25 тисяч гривень, „перекинули” із статті денної програми, яка передбачає фінансування книг закарпатських авторів та наукових праць. „Общество підкарпатських русинів” та його газета виділяються антидержавною сепаратистською діяльнісю.

Таким чином, ця діяльність буде фінансуватися з обласного бюджету! За ознаками порушення Конституції України та низки законодавчих актів, позаяк в області зареєстовано сотні газет, однак державне фінансування буде виділено лише одній, тобто одному із сотень суб’єктів підприємницької діяльності, я звернуся в прокуратуру з проханням накласти протест на цей пункт даного рішення”.

Прес-служба Закарпатської „Просвіти”

Уточнення "Закарпаття online":

Засновником деяких вищезгаданих видань, як. наприклад. газети "Мараморошанин",  є, окрім обласно влади, також органи місцевої представницької та виконавчої влади, а засновником газети "Подкарпатський русин", як з’ясувалося,  взагалі є фізична особа...

14 січня 2009р.

Теги:

Коментарі

історик 15.01.2009 / 12:24:00
Закарпатська облрада повинна стати співзасновником русинської газети і призначити Піпаша її редактором:)

Просто побачив 14.01.2009 / 20:32:00
Ідіоти!

Микола Жалива -Обозревателю. 14.01.2009 / 19:59:00
Даже якщо фізична особа є засновником то в пункті про розвиток

мов національних меншин обласна Рада має право профінансувати дане видання. Або на крайній випадок може стати її співзасновником.

НОВИНИ: Соціо

18:07
Підтвердили загибель на війні з росією захисника із Воловця Володимира Кравчука Фото новина
15:14
/ 2
На Закарпатті виявили сім’ю, де діти роками жили без школи та медичної допомоги Фото новина
11:10
В Ужгороді прощатимуться із загиблим захисником Едуардом Голяком Фото новина
10:24
У селі Батрадь на Берегівщині прощаються із полеглим воїном Володимиром Сідеєм Фото новина
16:35
У Мукачеві військовому після служби на Донеччині провели складне лікування суглобів
14:48
На Закарпатті судитимуть посадовця комунального підприємства через забруднення земель Фото новина
14:14
/ 1
В Ужгороді планують безкоштовно ремонтувати житло ветеранам та родинам загиблих військових Фото новина
12:19
У Закарпатській обласній лікарні провели складну реконструктивну операцію пораненому військовому Фото новина
11:03
В Ужгороді 14 травня попрощаються із захисником Денисом Дзюїним Фото новина
17:27
/ 1
Службові собаки на Закарпатті винюхали наркотики, сигарети та понад 88 тисяч доларів
16:24
Закарпаття вперше приймає фінал «Учителя року» у чотирьох номінаціях Фото новина
15:10
У селі Лавки на Мукачівщині попрощалися з полеглим захисником Сергієм Світим, який досі вважався зниклим безвісти Фото новина
13:45
У Карпатах серед ночі заблукав турист із Київщини Фото новина
12:02
У селі Батрадь на Берегівщині підтвердили загибель захисника Володимира Сідея Фото новина
10:00
/ 8
Частина Ужгорода та передмістя залишилися без води через аварію
16:13
/ 1
Туристи з Київщини заблукали в Карпатах і випадково опинилися на Закарпатті Фото новина
11:54
У селищі Батьово в останню дорогу проведуть полеглого Героя Олексія Щетину Фото новина
10:02
У Мукачеві попрощаються із полеглим військовим Володимиром Сурняком Фото новина
09:15
У Хусті відзначили 936-ту річницю міста Фото новина
18:27
У Мукачеві патрульні виявили водія з понад 2 проміле алкоголю в крові Фото новина
15:42
У селі Велика Бакта на Берегівщині попрощалися з померлим захисником Миколою Даніловим Фото новина
11:03
/ 1
На Закарпатті митники вилучили п’ять старовинних листівок з зображенням Адольфа Гітлера Фото новина
20:24
У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
17:43
/ 1
Машиніст вантажного потяга намагався вивезти сигарети до Угорщини через Чоп Фото новина
15:20
У селі Лази на Тячівщині автомобіль збив дитину, яка раптово вибігла на дорогу Фото новина
» Всі новини