Із суботи на неділю маємо нагоду поспати на годину довше

У нiч із суботи, 28 жовтня, на недiлю, 29 жовтня, Україна, як i 110 інших країн свiту, переходить на "зимовий" час. Так що не забудьте о 4-й ранку перевести стрiлки годинникiв на одну годину назад.

Із суботи на неділю маємо нагоду поспати на годину довше Уперше годинникову стрiлку перевели у Великобританiї в 1908 роцi. В Росії перехiд на “лiтнiй” час перший раз вiдбувся у 1917 роцi, а з 1981 року “лiтнiй” i “зимовий” часи знову почали регулярно дiяти. Україна приєдналася до світового співтовариства, яке продовжує жити за “літнім” і “зимовим” часом, у 1996 році.
Така “годинникова” синхронізація необхідна для уникнення плутанини на транспорті, в банківських і енергетичних системах, лініях міжнародного зв’язку тощо.

І все ж у світі не затихають суперечки між прибічниками і противниками цієї системи. Ті, хто “за”, стверджують, що це суттєво економить енергоресурси, а ті, хто “проти”, вважають, що ця економія не може компенсувати втрати, які терпить людський організм.

Щоб всі системи і функції організму пристосувалися до нового часу, потрібно майже тиждень, стверджує старший науковий співробітник Інституту медицини праці АМН України, кандидат медичних наук Вікторія Литовченко. Тому не нервуйте зайвий раз, не намагайтеся “переламати” власні біоритми. Їжте, коли зголоднієте, лягайте спати, якщо втомилися. Не тривожтеся, що це не відповідає новому графіку. Через певний час організм перебудується, і все піде своїм шляхом.
27 жовтня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 4
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
» Всі новини