Законність виплат по тимчасовій непрацездатності — на контролі КРУ в Закарпатській області

На виконання плану роботи Контрольно-ревізійним управлінням в Закарпатській області проведено ревізію законності та цільового використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період 2005-2007 роки. Ревізія проводилася у Виконавчій дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та чотирьох виконавчих дирекціях в районах та містах.

Законність виплат по тимчасовій непрацездатності — на контролі КРУ в Закарпатській області

Проведеними ревізіями в п’яти виконавчих дирекціях Фонду виявлені фінансові порушення на загальну суму 43,51 тис. грн., з яких 40,39 тис. грн. – незаконні витрати коштів Фонду, внаслідок виплати допомог з порушення вимог законодавства.

Ще 2,68 тис. грн. – недоотримання фінансових ресурсів Фондом та 0,44 тис. грн. – інші фінансові порушення.

Так, працівниками КРУ була здійснена ревізія правильності виплати застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на поховання. Серед виявлених порушень, приміром, у 12 страхувальників встановлено, що при призначенні допомоги з тимчасової втрати працездатності, такі розрахували кількість днів з порушенням Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, що призвело до використання  з порушенням коштів Фонду на суму 4,83 тис. грн. Ще 8 страхувальникам при призначенні допомоги по вагітності та пологах невірно розрахували кількість днів, іншим сімом особам оплатили перші п’ять днів тимчасової не працездатності за рахунок Фонду, а не підприємства, як це передбачено законодавством, в 16 страхувальників виявлено, що призначаючи допомогу з тимчасової втрати працездатності не врахували вимоги законодавства щодо виплати допомоги в залежності від страхового стажу, що привело до виплати допомог з порушенням на загальну суму 1,85 тис. грн., і так далі. 
За наслідками проведених перевірок до 24 страхувальників, які допустили порушення  у використані коштів Фонду, застосовані штрафні санкції на загальну суму 6,19 тис. грн.

Крім цього, в ході проведення зазначеної ревізії виявлені факти фінансування на підставі прийнятих всупереч законодавству постанов Правління Фонду обласною виконавчою дирекцією Фонду видатків на оплату праці штатних працівників обласних рад фізкультурно-спортивних товариств та виплати одноразових грошових винагород членам комісій із соціального страхування підприємств, установ та організацій відповідно в сумах 405 тис. грн. та 88 тис. грн.

Також працівниками КРУ в Закарпатській області перевірено витрачання коштів Фонду на часткове фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб за 2005-2007 роки, на позашкільне обслуговування, в тому числі придбання дитячих новорічних подарунків та на часткове фінансування санаторія-профілакторію “Скалка” при Ужгородському національному університеті за 2005-2007 роки. При цьому порушень виявлено не було.

За витрачання коштів Фонду з порушенням законодавства органами Фонду накладено адміністративних стягнень на трьох посадових осіб на суму 0,44 тис. грн.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Закарпатської області.

З метою уникнення в майбутньому проведення витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності всупереч Законодавству за результатами ревізій працівниками КРУ в Закарпатській області розроблено та подано пропозиції щодо приведення постанов правління Фонду у відповідність до вимог  Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Прес-служба КРУ в Закарпатській області
22 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

08:21
В Ужгороді затримали нетверезого водія Фото новина
18:53
/ 1
На Закарпатті затримали трьох переправників ухилянтів через кордон зі Словаччиною Фото новина
14:30
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника Фото новина
13:33
/ 1
Біля гуртожитків в Ужгороді двоє чоловіків напали та пограбували перехожого Фото новина
12:46
У Тячеві нетверезий чоловік викрав авто і одразу потрапив у руки поліції Фото новина
18:04
/ 7
Ексмитника із Закарпаття ув’язнили за ввезення електроніки на 87 млн грн через «зелений коридор» Фото новина
16:14
/ 3
На Закарпатті викрили два канали незаконного переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
17:51
/ 2
Суд зобов’язав Ужанський нацпарк відшкодувати понад 2,6 млн грн збитків через незаконну вирубку
11:55
/ 4
В Ужгороді затримали екоінспектора за 80 тис. грн хабаря за працевлаштування Фото новина
15:52
/ 1
У Тячеві судитимуть трьох нападників на ветерана Фото новина
13:30
На Закарпатті судитимуть 17-річну водійку за смертельну аварію з дитиною Фото новина
16:15
/ 4
На Закарпатті затримали військовослужбовця, який організував схему втечі за кордон Фото новина
13:10
На Мукачівщині сільського голову підозрюють у системних «відкатах»
14:21
На Закарпатті судитимуть жінку, яку підозрюють у продажі власних дітей для жебракування Фото новина
17:35
/ 1
На Закарпатті "ухилянтів" до кордону везли "швидкою" за $14000 Фото новина
12:47
/ 3
Ужгородським посадовцям у «земельній справі» обрали по майже 4 млн грн застави та відсторонили від посад Фото новина
16:02
На Закарпатті ліквідували три канали незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
14:48
/ 4
На Закарпатті затримали прикордонників, які «пропускали» ухилянтів Фото новина
13:48
На Закарпатті викрили наркоугруповання з мільйонним щомісячним прибутком Фото новина
17:12
/ 7
В Ужгороді посадовців міськради підозрюють у земельній афері на понад 3,4 млн грн Фото новина
09:59
/ 6
Масштабний наркобізнес викрили на Закарпатті Фото новина
12:44
У Берегові жінка поранила знайому ножем Фото новина
10:21
/ 14
В Ужгороді взяли під варту депутата міськради через схему заробітку на смітті Фото новина
13:24
/ 10
Ужгородського депутата підозрюють у незаконному заробітку на міському сміттєзвалищі Фото новина
14:13
/ 2
На Закарпатті викрили масштабну аферу з банкоматами на майже 2 млн грн Фото новина
» Всі новини