Туристи «без броні» ночують в «Інтуристі»
Ще хвилину тому я сидів у звичайній київській квартирі, а зараз вже їду автівкою друзів до Ужгороду (819 км від столиці). Залишаємо позаду Житомир, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Чернівці, Коломию, Рахів і довгу прикордонну низку сіл. Практично вночі ми, неабияк стомлені, прибуваємо в столицю Закарпаття.
фото: zaktrevel.com |
Боб-левеш на перше і кремзлики на друге
Від готелю на пл. Кирила і Мефодія йдемо у бік річки Уж вул. Швабською до пл. Шандора Петефі. Перейшовши пішохідний міст, опиняємося на правому березі Ужа, на вподобаній багатьма парочками липовій алеї. Трохи осторонь – старі квартали Ужгорода.
фото: Александр Ручко. |
Транспорт тут не їздить, а нечасті пішоходи немов стають частиною буденного життя типового європейського кварталу зі сплетенням незрозумілих говірок, каструлями на балконах і білизною на вікнах. Ось смуглява господиня років 50-и їсть на балконі кавун, витираючи руки об вигорілий червоний халат. Навпроти – поливає квіти у вазонах жінка тих же років. Обидві переговорюються чи то угорськоюу, чи то румунською.
Після довгого заглядання в чужі вікна і вдихання куховарських ароматів, нас самих тягне поїсти. У першому ж кафе, що трапилося, замовляємо боб-левеш (гострий м'ясний суп з квасолею, томатами і перцем), і кремзлики (драники з додаванням овочів). Взагалі, місцева кухня увібрала в себе традиції угорської, румунської, словацької, польської та української кухні, зберігши незвичайні для нашого вуха назви. Тим, хто має проблеми з кишково-шлунковим трактом варто побоюватися гострих страв, яких чимало в місцевому меню. Ціна обіду – 20-80 грн. Ми за свій обід заплатили по 35 гривень з кожного і йдемо ситі і готові далі знайомитися з Ужгородом.
фото: zaktrevel.com |
Це серце б’ється вже тисячу літ
Заплативши по 8 грн за квиток потрапляємо до ужгородського замку. Говорять, що в товстих стінах твердині приховані численні потайні ходи, адже замку вже тисяча років. Дізнатися правда це чи ні, нам не довелося, оскільки традиційна екскурсія передбачає поверхневий огляд і стандартний набір гіда – трохи історії і парочка легенд не пролили світла на наявність потайних лабіринтів.
фото: Александр Ручко. |
фото: Александр Ручко. |
По-друге, колодязь, що діє до сьогодні. Джерельну воду охороня папороть, що нею поросли стіни вирубаного в скелях колодязя. І по-третє, північний бік твердині, який стоїть на краєчку доволі страхітливої прірви. За всю історію замку жоден ворог не ризикнув атакувати його з півночі.
фото: Александр Ручко. |
Нереалізовані бажання
Не вийшло у нас проїхатись Ужгородською дитячою залізницею (протяжність – 1,2 км.). Вона не працювала через «технічні несправності». Про що свідчив листок біля входу на Ботанічній набережній. І ще одна прикрість. Дізнавшись, що на місцевому коньячному заводі «Тиса» діє дегустаційний зал, ми прокотилися туди, але через велику кількість любителів «подегустувати» місця в залі нам не знайшлося, тому довелося обмежитися придбанням вина з коньяком «на винос» та й поїхати собі назад.
Ближче до фіналу
Для огляду Ужгороду цілком може вистачити і дня. Але це, якщо матимете бажання пробігтися по-швидкому, і мало що зберегти у пам'яті. Адже поквап, як відомо, перший ворог вдалого й пізнавального відпочинку. Тому краще залишитись у цьому місті хоч би днів на два. Краще – на 3-4, щоб ґрунтовно оглянути всю красу Ужгороду з околицями, насолодитися камерністю ц душевністю, яких тут на квадратний метр просто в надлишку.
фото: Александр Ручко. |
фото: Александр Ручко. |
фото: zaktrevel.com |
Інфоцентри для туристів:
Туристичний інформаційний центр Ужгороду
пл.Кирила і Мефодія, 5 (1-й поверх) . Тел.: 8(0312) 697504.
Туристичний інформаційний центр Мукачева
вул.Пушкіна, 2. Тел.: 8(03131) 22108, e-mail: office@tes-m.mk.uz.ua
Туристичний інформаційний центр Берегова
вул.Зрині, 25/2. Тел./факс: 8(03141) 43270, тел.моб.: 8(050) 5510360
zakarpattyatourism.info e-mail: office@zakarpattyatourism.info
Туристичний інформаційний центр «Карпатінформ»
м. Берегове, вул. Б.Хмельницького, 30
Тіл./факс: 8(03141) 23416, тел.моб: 8(050) 7453457, е-mail: turizmus@bereg.net.ua
Туристичний інформаційний центр «Гуцульська світлиця»
м. Рахів, вул.Миру, 42. Тел.: 8(03132) 21345.