Як розповіла Лариса Кобелянська, керівник програми рівних можливостей ПРООН в Україні, у ці дати відзначають всесвітній день проти гендерного насильства, а також 60 років від прийняття загальної декларації захисту прав людини.
«Проблема відповідального батьківства є дуже актуального, чоловіча частина в Україні на сьогодні складає 38%, а жіночого -- 62%. Від 28 до 46 років смертність чоловіків учетверо перевищує смертність жінок, крім того маємо проблему з трудовими ресурсами,-- каже Лариса Кобелянська .-- Щоб збалансувати можливість трудового населення України, потрібно мати рівновагу всередині сімейних відносин. Ця проблема виходить на проблему відповідального батьківства».
Розвинені країни, за словами Лариси Кобелянської, вирішують цю проблему наданням рівних можливостей і чоловікам і жінкам по догляду за дітьми, хворими, тощо. Незабаром і в Україні відпустку за хворою дитиною зможе брати не тільки мама, але й тато (вноситься поправка до відповідного закону).
Школи для татусів діють і на Закарпатті. Як розповіла головний спеціаліст управління молоді та спорту ЗОДА Оксана Гуранич, такі школи в області були започатковані ще у 2004 році. Цю роботу згодом продовжило управління охорони здоров’я.
Днями управління молоді та спорту видало спеціальний каталог всеукраїнських шкіл відповідального батьківства, які діють в абсолютно різних форматах. Закарпаття представлено Центром розвитку дитини «Калейдоскоп».
Про діяльність управління з моніторингу та дотримання прав людини у МВС України розповів Валерій Архіпов, радник міністра МВС України.