Реклама B3

Співачка Надія Копча потрапила в чотири автокатастрофи і втратила дитину на сьомому місяці вагітності

У своєму офісі в центрі Києва 35-річна співачка Надія Копча біля великого дзеркала накручує кучері на плойку.

Співачка Надія Копча десять років прожила у Празі. До Києва повернулася продовжити кар’єру
Співачка Надія Копча десять років прожила у Празі. До Києва повернулася продовжити кар’єру

— А я ще тут красоту наводжу, — метушиться. Її помічниця Катерина запрошує на кухню. Пропонує чай каркаде.

1996-го Надія Копча отримала звання заслуженої артистки України. За рік потрапила у четверту автокатастрофу й пішла зі сцени.

— До мене в Ужгород приїхала мама, — згадує про аварію. — Я з молодшою сестрою Любою ввечері відвозила її додому, у село Великі Ком’яти, за 100 кілометрів. Їхали в ”мерседесі”. Під Мукачевом є серпантинна дорога, як у Криму. Назустріч виїхала фура, мала зо 30 ламп, било дальнє світло. Мене трохи засліпило. Фура не вписалася в поворот, вийшла на мою смугу. Я дала на обочину, на очень мелкий щебінь. Сестру кинула до себе на коліна. Після аварії в неї залишився маленький синячок. А сама головою розбила лобове скло. Кров пішла з носа, вух. Осколок ударив у висок. Коли машина зупинилася, Люба трясла мене: ”Надічка, Надічка”. Я все розуміла, але ходити не могла. Нам зупинилася машина, люди їхали в Хуст. Пам’ятаю, що ту жінку звали Надія. Її брат Василь ніс мене на руках. Відвезли до Ужгорода, до моїх знайомих лікарів. У мене було кілька мікроінсультів. Лікарі скоро поставили на ноги, але період реабілітації затягнувся. ”Мерседеса” чоловік продав, мені навіть не показував. Я ще сім років не могла сісти за кермо.

У першу аварію Надія потрапила 1990-го, на сьомому місяці вагітності:

— Я тоді сина взагалі перестала відчувати. Лікарі ходити забороняли, поки не видужала. 8 березня співала на концерті, а 25 народила. Назвали сина Васильком — на честь діда й чоловіка. Хоча я не хотіла такого імені.

За два місяці Копча знову потрапила в аварію.

— Їхала на фестиваль до Білорусії. За кермом був чоловік. Перед Мінськом хотіли обігнати машину, виїхали на зустрічну і стукнулися в задній міст ”газону”. Наше авто стиснулося, як гармонь. Мала переломи хребта, грудного відділу, вивихи, порізи. Лиш молила Бога, щоби дитина сиротою не залишилася. Після аварії кормити груддю перестала. Не встигла востановитися, як завагітніла вдруге. На сьомому місяці дитину втратила. То був хлопчик.

У третій аварії — 1997-го —зазнала струсу мозку.

— Тоді страшна полоса почалася. У віці 54 років померла мама Юлія, після другого інсульту. Через рік помер тато Іван — після третього інфаркту. Вони часто одночасно лежали в лікарні, лише в різних корпусах. Я із двома корзинами бігала до кожного по черзі.

Після смерті батьків Надія з родиною переїхала жити до Праги. Посивіла. Із темно-русявого перефарбувалася в золотистий колір.

— Останнім часом лише кінчики підрізаю. Люди думають, що це парик. На концертах, як дарують квіти, стараються спеціально потягнути за волосся. А я жартую: ”Не чіпайте парик, бо боляче!”

У грудні 2007-го Надія повернулася із Праги в Україну. Живе в Києві на квартирі у друзів.

— Останні десять років старалася лише для сім’ї, а все зійшло нанівець. Поступалася кар’єрою, бо чоловік не хотів, щоби я співала. Тепер вдячна йому, бо зробив усе, аби поїхала від нього. Жінка ніколи не уходить звідти, де їй дуже добре. Останній рік сина бачила дуже рідко — у Прагу практично не їжджу. Василько в мене молодець, учиться там на міжнародних відносинах. Має гарний голос, грає на фортепіано і скрипці.

Цікавлюся, чим захоплюється, окрім музики.

— Квіти в мене цвітуть круглий рік. Я їх обіймаю, цілую, співаю їм. Сама пересаджую, вирощую з паростків. У моїх друзів висихали китайські рози, а я в мене вдома вони через місяць розцвіли. У себе Ужгороді в басейні тримаю два великі дерева, бо в кімнату не влазять.

1973, 21 квітня — Надія Копча народилася в с. Великі Ком’яти Виноградівського р-ну Закарпаття

1987 — солістка сільського ансамблю ”Нарцис”

1990 — вийшла заміж. Народила сина Василя

із 1992-го — займається бізнесом, випускає трикотажні вироби

1996 — отримала звання заслуженої артистки України

1997 — переїхала до Праги

2002 — закінчила Празьку консерваторію

2007, грудень — повернулася до Києва

Галина Вакар, "Газета по-українськи"
11 грудня 2008р.

Теги:

Реклама B4

Коментарі

07.03.2010 / 14:11:00

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

19:36
У Яківському на Мукачівщині попрощаються із полеглим військовослужбовцем Сергієм Сегедієм Фото новина
13:01
На Закарпатті розшукують ветерана, який понад два місяці не виходить на зв’язок Фото новина
11:15
В Ужгороді в дитсадку зафіксували випадок менінгококової інфекції Фото новина
23:09
/ 8
"Таємниці" річки Уж. Що краплина води може розповісти про забудову міста?
15:52
Прокуратура через суд зобов’язала Берегівську міськраду подбати про збереження історичних будівель шкіл Фото новина
23:34
/ 2
"Архів дотику": в Ужгороді покажуть історії відновлення через кераміку
16:14
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Сергієм Москалевичем Фото новина
14:48
На Рахівщині 46-річний чоловік поранився ножем під час «гри» Фото новина
13:56
На КПП «Тиса» у закарпатця знайшли шість упаковок речовини, схожої на канабіс Фото новина
18:06
Туристу з Вінниччини стало зле під час походу Свидовецьким хребтом Фото новина
17:14
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Сергієм Івановим Фото новина
10:07
На Мукачівщині в ДТП травмувався водій легкового автомобіля Фото новина
09:14
/ 2
Шестеро туристів застрягли під час спуску з Говерли Фото новина
17:11
На війні загинув 33-річний захисник із села Осій на Хустщині Юрій Черничко Фото новина
11:17
На Ужгородщині 1-річна дитина отримала колото-різану рану
16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 11
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
» Всі новини