Проведення такого представницького форуму в рамках реалізації тристороннього Меморандуму між Програмою розвитку ООН в Україні, Закарпатською ОДА та обласною радою, за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку та доволі широкого спектру представників владних структур та експертів з багатьох регіонів України засвідчує, насамперед, актуальність й суспільну значимість такого заходу.
І це цілком зрозуміло. Адже поступове утвердження України, як незалежної держави, найперше орієнтоване на впровадження європейських стандартів життя, демократичних цінностей та ринкової економіки. Тож прагнучи до інтеграції у європейські структури, світової спільноти, Україна, природно, орієнтується на вже випробувані й перевірені часом демократичні стандарти і тому, зокрема, гендерні проблеми також включає до пріоритетів своєї внутрішньої політики.
Про це свідчать і Указ Президента України „Щодо вдосконалення роботи центральних і місцевих органів влади по забезпеченню рівних прав і можливостей жінок і чоловіків”, і прийнятий Парламентом України Закон „Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок”.
Про це, зокрема, йшлося під час урочистого відкриття семінару та представлення його цілей у виступі керівника Програми рівних можливостей ПРООН в Україні Лариси Кобеленської.
Від імені обласної влади учасників та гостей форуму привітав заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович, який відзначив у своєму виступі:
Керівництво Закарпатської обласної ради, депутати місцевих рад усіх рівнів глибоко переймаються проблемами реалізації ідеї гендерної рівності разом із повсякденним захистом материнства і дитинства.
Як приклад, з початку 2006 року в Закарпатській області успішно діє Регіональна Програма впровадження молодіжної, сімейної, дитячої та гендерної політики на 2006-2007 роки, яка була ухвалена депутатами на сесії обласної ради наприкінці грудня 2005 року. Зокрема, в рамках цієї довгострокової цільової програми передбачено запровадження при вже діючих у жіночих консультаціях „Школах молодих матерів” аналогічних „Шкіл молодих батьків” саме для тих чоловіків, які готуються вперше стати батьком.
До речі, у країнах Європейського Союзу відпустка батька по догляду за новонародженою дитиною давно вже є сталою нормою, яка набуває дедалі більшого поширення, тоді як у нас, в Україні статус „татуся-декретчика” не рідко окрім подиву не викликає належного порозуміння...
Тож, зрозуміло, що процес цей непростий, тривалий, який потребує окрім морально-психологічної, ментальної та спеціальної підготовки, ще й формування нових підходів у свідомості людей, всього суспільства протягом певного часу, – сказав на завершення Василь Брензович.
Учасників Всеукраїнського семінару також привітали начальник управління у справах молоді та спорту Закарпатської ОДА Володимир Фленько та заступник начальника обласного управління культури Іван Канюка.
Відтак, під керівництвом директора Департаменту сімейної гендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Елли Ламах відбулося засідання „круглого столу” на тему: „Запровадження в Україні Дня батька, як засіб привернення уваги до проблем ролі батька в сім’ї”.
Під час роботи семінару-практикуму відбувся активний і жвавий обмін досвідом експертів і практиків, які представляли різні регіони України, гарячі дискусії розгорнулися у секційних засіданнях та обговореннях провідної тематики на заняттях у „майстер-класах”.
Вироблені рекомендації та узагальнення під час роботи Всеукраїнського семінару планується видати окремою збіркою, а також ознайомити через ЗМІ широку громадськість.