15-річній закарпатці з’являється Божа Матір

15-річна Маріанна Кобаль із села Нижнє Болотне Іршавського району Закарпаття каже, що їй являється Божа Матір. Уперше дівчина побачила Богородицю 27 серпня 2002-го. Тоді 9-річна Маріанна із сусідкою Оленою Куруц, 10 років, пішли по воду до криниці в урочище Джублик.

Маріанна Кобаль біля джерела в урочищі Джублик, де їй уперше явилася Пресвята Богородиця
Маріанна Кобаль біля джерела в урочищі Джублик, де їй уперше явилася Пресвята Богородиця

Маріанна навчається в десятому класі місцевої школи. Її батько Петро — греко-католицький священик, мати Марія — колишня медсестра. У дівчини є ще дві сестри і двоє братів. Родина живе у двоповерховому будинку на околиці Нижнього Болотного.

— Наше село розташоване в болотистій місцевості, тому вода тут дуже каламутна, — розповідає Маріанна. — Завжди набираємо її з криниці, що в Джублику під лісом. Туди городами — рукою подати. Того дня, коли вперше побачили Пресвяту Діву, до джерела зібралися під вечір, сонце майже сідало за обрій. Сусідська Оленка стояла позад мене, а я набирала води в пластикову пляшку. Чую, подружка каже: ”Дивися, біля тебе стоїть якась босорканя (відьма, діалектне. — ”ГПУ”). Я спочатку налякалася. Повернулася, а там дуже гарна молода дівчина на хмаринці. Навколо неї під ногами стелилися квіти.

— Донька прибігла додому й каже, що щось бачила, — згадує 35-річна Марія Кобаль,мати Маріанни. Жінка заходить до вітальні з кавою на таці. — Така гарна дівиця була, що не можна описати. Ми тоді її застерегли: якщо ще раз щось побачить — щоби перехрестилася. Бо якщо то від Бога — перехреститься у відповідь, якщо нечисте — зникне. Наступного дня пішла з дочкою до Джублика. Молюся й кажу: ”Матінко Божа, тут мої руки й тіло, дай якийсь знак, що то є ти”.

На Зелені свята вона вбрана в зелене

— А Діва відповіла: ”Ніякого знаку не треба. Скоро на це місце багато народу йтиме без запрошення”, — каже Маріанна. — Ще додала, що скоро почнеться об’єднання всіх християнських церков, а на цім місці збудують храм, який не буде власністю жодної з релігійних конфесій. Сказала, що сама заправлятиме будівництвом.

Відтоді у Джублик приходять хворі. Щомісяця в ніч на 27 число тут правлять богослужіння.

— Недавно отримали листа від українки з Америки, — розповідає Марія Кобаль. — Написала: коли їхала сюди, лікарі готували її до операції на зоб. Тут пила водичку із Джублика, молилася. Як вернулася у США, зробила контрольний передопераційний знімок, то лікарі здивувалися: зоб зник, якби його ніколи й не було.

Матір Божа являється Маріанні під час молитви в будь-якому місці.

— На Зелені свята вона вбрана в зелене, під час Великоднього посту — у чорне, на свято Христа-Царя — у золотистому одязі, — розповідає дівчина. — До мене часто приїжджають люди із різних міст. Одні питають за своє майбутнє, інші — за здоров’я. Божа Матінка не хоче говорити про те, що чекає на людей. Та в біді завжди допомагає. До нас прийшли люди, казали, що кілька днів тому зник їхній родич. Питали в Божої Матері, чи живий. Матінка сказала шукати його вдома. Коли повернулися, перевернули всю хату, а чоловік був на горищі — готувався повіситися. Врятували його з петлі.

Сніжана Русин, "Газета по-українськи"

10 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

hfn 11.12.2008 / 08:47:00
і всьо?

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини