20 жовтня до місцевого стадіону з’їхалися представники шістнадцяти пожежних частин краю, де в складній боротьбі кожен підрозділ намагався стати найкращим у змаганнях з пожежно-стройової підготовки.
Як розповів головний суддя – заступник начальника закарпатських рятувальників Сергій Крицький, змагання проходили у два етапи: теорії та власне перевірки професійної майстерності. Проведення таких заходів має неабияке значення у підготовці пожежників, адже ні для кого не є секретом, що перебування людини у задимленому приміщенні більше однієї хвилини, може закінчитися її смертю. В роботі оперативно-рятувальної службі відомо чимало випадків, коли саме вогнеборці за допомогою апаратів захисту органів дихання рятували життя потерпілим, рятуючи їх із задимлених приміщень.
Першим бар’єром для ланок газодимозахисників було теоретичне тестування, за результатами якого визначалося чи зможе продовжувати подальшу “боротьбу” окремо взятий підрозділ, адже у разі помилки команду знімали з проведення змагань.
Наступні п’ять видів були ще важчими по-скільки в них оцінювалися оперативність та майстерність виконання вправ, серед яких були одягання бойового одягу і спорядження, одягання та проведення бойової перевірки апаратів захисту органів дихання, підйом газодимозахисників у спорядженні по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної вежі, бойове розгортання ланки газодимозахисників від пожежного автомобіля з подачею води до умовного місця пожежі та останній, найбільш важкий – проведення розвідки пожежі та пошук потерпілого в задимленій зоні.
Виконання всіх вправ вимагало оперативності та злагодженості в діях пожежників, адже оцінювалася робота всієї команди, яка складалася з п’яти чоловік. У випадку хиби хоча б одного члена команди, судді нараховували додаткові штрафні бали.
У другому, третьому та четвертому етапах всі команди йшли майже на рівні. Гостра боротьба за лідерство розгорілася серед команд Ужгорода, які були минулорічними переможцями змагань, Тячева, Перечина та Хуста.
У бойовому розгортанні ланки газодимозахисників від пожежного автомобіля не поталанило перечинським вогнеборцям, помилка яких призвела до того, що вони вибули з боротьби за призові місця.
На останньому, найважчому етапі з проведення розвідки пожежі та пошуку потерпілого у задимленій зоні найкращі результати показали вогнеборці Тячева, Великого Березного та СДПЧ-1 з обласного центру.
В загальнокомандному заліку перше місце здобули тячівські вогнеборці. На другому місці опинилися пожежники з СДПЧ-1 міста Ужгород, а третє зайняли хустяни.
Привітати переможців та вручити нагороди прийшли представники головного управління МНС України в Закарпатській області та Тячівський міський голова Іван Ковач. Він подякував пожежникам за високий професіоналізм та пообіцяв, що в подальшому всіляко сприятиме проведенню подібних змагань в місті над Тисою.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
24 жовтня 2006р.
Теги: