Студенти ЗакДУ побували на екскурсії в Угорському консульстві в Ужгороді

Студенти ІІІ курсу факультету міжнародних відносин ЗакДУ відгукнулися на запрошення керівництва генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді ознайомитися з роботою цієї установи. Візит виявився доречним, оскільки за програмою другого семестру третьокурсники приступають до вивчення ряду дисциплін, пов’язаних з дипломатією.

Студенти ЗакДУ побували на екскурсії в Угорському консульстві в Ужгороді

 По закінченні екскурсії під враженням побаченого студенти зізналися, що залюбки  б влаштувалися на роботу в консульство після навчання в університеті. Хоча шанси такого працевлаштування випадають не так часто, все ж, за словами ведучого консула Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Атілли Нодя, наразі в його установі вакантною є одна посада – перекладача. На неї може претендувати особа з відповідною освітою і фаховим рівнем знань як мінімум угорської та англійської мов.  Пости вищого рангу ( посли, консули та їхні заступники) призначаються міністерством закордонних справ. Такі посади можуть займати тільки громадяни тієї держави, де знаходиться установа, зі спеціальним сертифікованим дипломом, знанням мов та, звісно, бездоганною репутацією.

У ході екскурсії, Атілла Нодь розповів, що працює в Ужгороді вже 3 роки. Незважаючи на те, що серед угорських дипломатів робота в країнах пострадянського простору вважається не такою престижною, як, скажімо, Центральної Європи, Ужгород ведучому консулу подобається. За цей час вдалося налагодити конструктивну співпрацю з місцевою владою, а що стосується угорських високопосадовців, то президент, урядовці та посли з офіційними і робочими візитами тут бувають частіше, ніж у будь-якому іншому регіоні.

    Роботи працівникам установи також вистачає. Через особливе географічне розташування Закарпаття, яке межує з країнами – членами Шенгену, а також можливість спрощеного перетину кордону громадянами, на консульство припадає збільшене навантаження з видачі віз і спеціальних дозволів. У літній період тут працюють навіть без вихідних. Так, протягом 2008-го року в Ужгороді візи отримали 40 тисяч громадян.

    Що стосується студентів, які мають можливість безкоштовного отримання візи з метою участі у міжнародних конференціях, то статистики щодо їхньої кількості у консульстві наразі не ведеться. Відомо тільки, що з тих людей, яким цьогоріч було видано візи, 30% складають особи віком до 21 року. Втім, студенти ЗакДУ мають намір скористатися такою можливістю, оскільки активно співпрацюють з вишами Угорщини. Атілла Нодь запевнив, що жодних перешкод з отриманням візи в такому разі молоді науковці не матимуть.  

Прес-служба ЗакДУ
05 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
/ 1
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
» Всі новини