Реальна явка на референдум по аквапарку в Ужгороді не перевищить 10%

На референдум в Ужгороді щодо будівництва аквапарку в місті реально прийдуть висловити свою позицію не більше 10% виборців. Проте міська влада може домалювати й всі 50%, якщо побажає, оскільки це той випадок, коли контролю з боку політичних партій нема.

Віктор Пащенко
Віктор Пащенко

Такий прогноз на прес-конференції в Ужгороді 2 грудня оприлюднив політолог, директор Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко.

Нагадаємо, 7 грудня в Ужгороді буде проведено місцевий референдум щодо будівництва в Ужгороді аквапарку, на який винесуть одне питання: потрібен місту аквапарк чи ні? До такого кроку мерія вдалася після того, як обласна рада своїм рішенням розширила межі Боздоського парку до 73 га, включивши до його території й 23 га, на яких місто планувало звести водний комплекс.

Мер міста Сергій Ратушняк назвав це рішення облради кримінальним злочином. Він також наголосив, що "референдум матиме силу конституційної норми і навіть Верховна Рада не зможе його відмінити".

У листопаді прокуратура Закарпатської області за дорученням керівництва Генпрокуратури України встановила, що рішення обласної ради про розширення меж Боздоського парку в Ужгороді прийнято з порушенням чинного законодавства.

29 липня Ужгородська міська рада подала до Ужгородського міськрайонного суду позовну заяву з вимогою скасувати згадане рішення обласної ради. Ще раніше мерія подала до суду на Держуправління охорони навколишнього природного середовища, у такий спосіб намагаючись змусити управління затвердити межі Боздоського парку у 53 га.

Довiдка

10 серпня 2007 року на сесії Ужгородської міської ради було погоджено створення спільного українсько-німецько-словенського підприємства "SAFF-Україна Аква", що займатиметься будівництвом сучасного водного комплексу. Було також визначено частку майна міста у новоствореному підприємстві - 20%.

Протокол намірів про зведення в Ужгороді аквапарку на території 25 га було підписано 17 квітня 2007 року. Інвестором проекту виступило німецько-словенське товариство "SAFF". Вартість комплексу - 25-30 млн євро.

03 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини