Саша Кольцова під час презентації проекту повідомила, що пропонує повернутися до досвіду попередніх поколінь - полотняних торбин та авосьок. «Авоська - це взагалі трендова річ, а ще й багаторазового використання. До речі, нас підтримала Лілія Пустовіт, яка під час сезонів мод демонструє торбини з логотипом нашої акції», - розповіла співачка-журналістка.
Вона також підтвердила, що саме на екології свій PR будують чимало західних зірок, разом з тим запевнила, що щиро вболіває за вирішення проблеми пластикових пакетів: «Ми наслідуємо Європу в обсягах споживання товарів, купуємо все більше речей, але не дбаємо про довкілля так, як це роблять у розвинених країнах». Співачка запропонувала не «купуватися» на дешеві товари, які здебільшого неякісні та служать не більше одного сезону. Наприклад, одяг із штучних матеріалів не тільки швидко втрачає форму, але й при нагріванні від тіла чи при сушінні після прання виділяє токсичні речовини.
Безкоштовні пакети у супермаркетах доповідачка назвала безкоштовним злом та закликала закарпатців не користуватися надмірною кількістю пакетів, які у Тихому океані вже створили цілий острів, а в Україні «лежать у землі під містами, забруднюють грунт та воду, а отже потрапляють до організму людини».
«Я б не хотіла лягати кістьми між китами і заводами, але якщо є можливість сказати слово про екологію, то це варто зробити. І не варто думати: «Я нічого не зміню», бо все починається з кожного з нас», - заявила Саша Кольцова.
«Крихітка Цахес» закликає користуватися багаторазовою сумкою для покупок, що не лише зменшує кількість пластикового сміття, яке роками не розкладається, але й дозволяє заощадити кілька десятків гривень на рік.
pfr 2008-11-29 / 14:25:00
В Європі купують рюкзаки і носять у них із супермаркетів покупки. Пакети також беруть, але мало, бо безкоштовно і в обмеженій кількості їх роздають тільки в ТЕSCO. Сміття згодом сортують на пластмасу, скло (кольорове і біле окремо), папір і картон, інколи і бляшанки з-під консерв. Сортоване сміття можна викидати безкоштовно. До речі, Анна написала за турків, а у Чехії українських (і закарпатських теж) заробітчан називають інколи "іґелітяки" - бо наш брат постійно має у руках якісь кульки, по них і "вичисляють" їх бандюки і поліція.
анна 2008-11-28 / 22:20:00
в Німеччині корінні німці називають пластиковий пакет "турка"від того, що турки користуються ними і самі користуються полотняними торбинами.
Пітьо Валув 2008-11-28 / 21:03:00
Каша права.
Пластикові пакети-це не кошерно.