При цьому враховується професійний досвід, рекомендації МСЕК, мотиви, що спонукали шукати роботу, фізичний та емоційний стан.
По-друге, це залучення до співпраці потенційних роботодавців, вивчення їхніх інтересів та можливостей у забезпеченні продуктивною зайнятістю осіб з інвалідністю.
Аби забезпечити належний рівень обслуговування громадян з обмеженими фізичними можливостями, забезпечено безперешкодний доступ до приміщень центрів зайнятості. Входи обладнані пандусами, а де їх неможливо зробити, передбачені кнопки виклику працівників центру зайнятості. Для отримання інвалідами інформації в центрах зайнятості обладнані куточки для інвалідів. Там можна детально ознайомитися з інформацією про актуальні на ринку праці вакансії, учбові заклади, громадські організації інвалідів, нормативними документами. Інформація регулярно оновлюється та поповнюється. Крім того, за допомогою досвідчених спеціалістів відвідувачі мають можливість скласти резюме для роботодавця з описом своїх знань, можливостей та навичок.
Спеціально для осіб з обмеженими фізичними можливостями проводяться ярмарки вакансій, на які запрошуються роботодавці з відповідними вакансіями.
Цього року спостерігається значне збільшення чисельності інвалідів, які звертаються до служби зайнятості. Загалом за січень-жовтень чисельність громадян з вадами здоров’я, які перебували на обліку та отримували комплекс соціальних послуг, порівняно з минулим роком збільшилася на 38% і складала 358 осіб. Зросла й кількість працевлаштованих. За 10 місяців за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 134 інвалідів, в тому числі 12 – за рахунок надання дотацій з Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Крім того, 30 осіб з вадами здоров’я проходили навчання за напрямами: «бух. облік за національними стандартами із застосуванням комп’ютерної техніки», «обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)», «основи комп’ютерної грамотності», «оператор комп’ютерного набору», «підвищення рівня компетентності з питань зайнятості впродовж життя»», підприємець-початківець», оператор котельні - «особливості роботи на новому сучасному вітчизняному та зарубіжному обладнанні», опалювач – «навчання з безпечних методів роботи при проведенні опалювальних процесів», «секретар керівника», стажування на робочому місці за професіями – кухар, охоронник, оператор пульта керування.. З них після закінчення навчання вже працевлаштовані 14 осіб. Ще 11 осіб взяли участь у громадських роботах, по закінченню яких 7 осіб працевлаштовані на постійну роботу.
12 особам допомогу по безробіттю виплачено одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю. Це – ремонт годинників, виготовлення сувенірів з дерева, пошиття штор, реставрація столярних виробів, відкриття магазину «АВС» на дому, надання правових консультацій.
Протягом вказаного періоду 2008 року працевлаштовані 12 осіб з обмеженими можливостями шляхом надання дотацій роботодавцю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з них 2 особи з інвалідністю попередньо проходили стажування на робочому місці, 3 інвалідів працювали на громадських роботах за рахунок коштів підприємств. Із числа працевлаштованих – 1 випускник ПТУ (дитина-інвалід) – працевлаштований шляхом надання дотації роботодавцю на перше робоче місце за професією «маляр».
Світлана Русич,
заступник начальника відділу організації
сприяння працевлаштуванню
Закарпатського обласного центру зайнятості
Оксана 2008-11-27 / 09:08:00
Яка безсоромна брехня! Хто бачив в обласному центрі зайнятості пандуси? Спробуйте піднятися на другий чи третій поверх в інвалідній колясці чи хоча б на милицях, пане авторе матеріалу.