На думку вітчизняних фармацевтів, їхній галузі загрожують серйозні збитки, скорочення обсягів виробництва і навіть закриття підприємств. Як заявила вчора голова парламентського комітету з охорони здоров`я Тетяна Бахтєєва, обмеження до 10% гуртової і до 25% роздрібної надбавок на ціни на ліки (постанова Кабміну від 17 жовтня 2008), суттєво вдарить по вітчизняному фармацевтичному ринку.
«Подібне обмеження торгових надбавок було і раніше – але стосувалося тільки списку життєво необхідних ліків, – нагадав піар-менеджер компанії «Фармак» Сергій Прокопець. – Список затверджувався законодавством. Націнки на решту ліків виробник ставив, виходячи з рентабельності. Тепер все виробництво обмежене 10% націнки. Що надзвичайно невигідно для функціонування підприємств і може викликати скорочення виробництва ліків. Це адміністративне, штучне регулювання цінової політики, а не ринковий захід».
Нагадаємо, що постанова Кабміну від 17 жовтня вказала список з 4000 найменувань зарубіжних медпрепаратів, на які постачальники тепер не можуть ставити вище 15% націнки. Цей захід плюс різниця в курсах валют (закупівлі за кордоном проводяться в доларах) привели до того, що оптовики зараз зазнають величезних збиткіа.
Але ця постанова також ударила і по вітчизняних виробниках, підприємства яких при 10%-й націнці на ліки не можуть нормально працювати.
Отже, найближчим часом, за словами Тетяни Бахтєєвої, можна чекати дефіциту і на медпрепарати, вироблені в Україні.