Мета поїздки – вивчення проблемних питань, пов’язаних із початком опалювального сезону в закладах освіти обласного центру.
Минулої п’ятниці під час зустрічі зі студентами навчальних закладів краю представники музучилища та коледжу культури та мистецтв озвучили свої проблеми – найболючішим питанням було відсутність тепла в аудиторіях. Тоді ж голова облдержадміністрації Олег Гаваші пообіцяв студентам на місці з’ясувати ситуацію.
В понеділок керівник краю відвідав музучилище та коледж. На сьогодні в училищі навчається 231 студент. Опалювальний сезон цієї осені тут так і не розпочався. Ще минулого року у внутрішньому подвір’ї закладу було встановлено автономну газову котельню, яка знаходиться на балансі комунального підприємства „Уж-тепло”. Однак через значну заборгованість підприємства за спожитий газ перед газопостачальними компаніями, „Уж-тепло” досі залишається без лімітів на газ. Блакитне паливо не отримує і котельня музучилища. За словами Олега Гаваші, вирішити проблему з опаленням можливо двома шляхами: викупити від теплопостачальної компанії існуючу котельню (наразі її вартість становить 531 тисячу гривень), і самостійно укласти угоди на постачання газу. Якщо ж керівництво теплопостачальної компанії відмовиться від пропозиції, необхідно буде зводити нову котельню для закладу, яка буде власністю училища, – вважає голова облдержадміністрації. Ці питання необхідно вирішити якнайшвидше, щоби тепло заклад отримав найближчим часом.
Без тепла досі залишаються і 300 студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Також не опалюється й гуртожиток закладу. Тепло коледж і гуртожиток отримує від центральної котельні „Уж-тепло”.
– На жаль, протягом останніх років середня температура взимку в приміщеннях не перевищує 17 градусів. В аудиторіях та гуртожитку студенти обігріваються камінами, – констатує директор закладу Михайло Митровка. Керівник коледжу повідомив, що минулого року на замовлення управління капітального будівництва облдержадміністрації було виготовлено робочий проект на будівництво котельні контейнерного типу. Вартість котельні становить майже 1 мільйон 200 тисяч гривень. Але коштів на її будівництво наразі нема.
– Навчальний процес має відбуватися у теплих приміщеннях, незважаючи на те, чи отримує хтось лімітів на газ чи ні. Щоби забезпечити заклади безперебійним теплопостачанням, необхідно переходити на автономне опалення. Досвід Мукачева та Хуста, де всі школи користуються теплом власних котелень, довів, що автономне опалення дає велику економію коштів, а витрати на придбання технологічного обладнання швидко окупляться, – констатував голова облдержадміністрації Олег Гаваші.
За результатами робочого візиту керівник краю дав доручення управлінню капітального будівництва та управлінню культури розробити план переходу цих закладів на автономне опалення та вишукати можливість фінансування будівництва котельні коледжу з наступного року.